$
בארץ

לפיד: שטייניץ אחראי להעלאת המס על האלכוהול; שטייניץ: מעולם לא קיבלתי החלטה כזו

שר האוצר מתגונן: "רבים בציבור לא אוהבים את המס הזה, ובכנות - גם אני. אבל מדובר בהסכם שעשה שר האוצר הקודם עם ה-OECD והסכמים צריך לקיים". שטייניץ: "ההחלטה על גובה המס נותרה לשיקול דעתו של שר האוצר בלבד"

חן פונדק 17:2101.07.13
"היום נכנסו לתוקפן הנחיות המיסוי החדשות על האלכוהול, שמעלות את מחירי הערק ומשקאות אלכוהוליים זולים נוספים. רבים בציבור לא אוהבים את המס הזה, ובכנות – גם אני. אבל מדובר בהסכם שעשה שר האוצר הקודם יובל שטייניץ עם ארגון ה-OECD, והסכמים צריך לקיים גם אם הם מבאסים אותנו. אחרת לא יקיימו הסכמים איתנו", כך אמר שר האוצר יאיר לפיד היום בפתיחת ישיבת סיעתו.

לפיד. "הסכמים יש לכבד" לפיד. "הסכמים יש לכבד" צילום: עטא עוויסאת

 

לפיד התייחס גם לנושא הדיור: "אני מגיע עכשיו מקבינט הדיור, שם הגשמנו עוד הבטחת בחירות - ביטלנו את הקריטריון השערורייתי של ותק בנישואין והרחבנו את קריטריון מיצוי כושר ההשתכרות, כלומר עבודה, בקבלת הטבות מהמדינה בדיור. שמנו את האדם העובד במרכז".

 

לפיד גם התייחס לנושא המדיני, או יותר נכון לחוסרו: "מזכיר המדינה האמריקאי קרי עזב אמש את המזרח התיכון בלי התקדמות נראית לעין, אבל המגעים נמשכים. "יש עתיד" תמשיך כל הזמן לדחוף קדימה למו"מ מדיני. לא משנה כמה פעמים ניכשל – בסוף זה יצליח. אני מקיים ערוץ מקצועי מתמיד ופגישות קבועות עם שר האוצר הפלסטיני שוקרי בשארה, כי אני מאמין ששלום מתחיל בשטח במישור הכלכלי ובין אנשים ומשם צומח לשלום בין ממשלות".

 

מלשכת שטייניץ נמסר: "בהמשך לדברי שר האוצר לפיד בנוגע להעלאת המס על האלכוהול האחרונה, אמר השר שטייניץ כי מעולם לא קיבל החלטה ולא התחייב לקבל החלטה לעלות את שיעור המס. במסגרת התהליך המבורך של קבלת ישראל ל-OECD הוסכם על שינוי שיטת המס החל משנת 2014, בהתאם למודל הנהוג במדינות הארגון. אולם, ההחלטה עצמה על גובה שיעור המס נותרה לשיקול דעתו של שר האוצר בלבד".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x