$
בארץ

פישר: פרנקל ימצא בבנק ישראל מצב שונה מזה שהוא מכיר

פישר במסיבת עיתונאים לרגל פרישתו מהתפקיד: "פרנקל יהיה מוגבל ביכולתו לקבל החלטות בגלל הקמת הוועדה המוניטרית, אבל זה גורם לקבלת החלטות יותר טובות"

אמנון אטד 11:4225.06.13

"אני משאיר את בנק ישראל בידיים טובות. הנגיד הנכנס פרופ' יעקב פרנקל ימצא בבנק מצב שונה מזה שהוא מכיר. הוא יהיה יותר מוגבל ביכולתו לקבל החלטות בגלל הקמת הוועדה המוניטרית, אבל זה גורם לקבלת החלטות יותר טובות". כך אמר היום (ג') נגיד בנק ישראל פרופ' סטנלי פישר במסיבת עיתונאים שכינס בירושלים לרגל פרישתו מהתפקיד.

 

פישר יעזוב את בנק ישראל ביום ראשון הקרוב, אחרי תקופת כהונה ארוכה שנמשכה שמונה שנים וחודשיים. עד כניסתו לתפקיד של מחליפו פרופ' יעקב פרנקל, שתהיה ככל הנראה בעוד כמה שבועות, תמלא את מקומו של פישר המשנה לנגיד בנק ישראל ד"ר קרנית פלוג.

 

סטנלי פישר ויעקב פרנקל סטנלי פישר ויעקב פרנקל צילום: מיקי נועם אלון

 

בדבריו, מנה פישר את הישגי בנק ישראל בשמונה שנות כהונתו: העברת חוק בנק ישראל החדש שבמסגרתו הוקמו הוועדה המוניטרית והמועצה המנהלית, תוכנית מקיפה לשיפוץ מבנה הבנק, ושינויים ניהוליים ומבניים בבנק שהבולט בהם הוא חתימה על הסכם שכר חדש בבנק. לדברי פישר, יהיה צורך לתקן את הסכם השכר, כדי שניתן יהיה לגייס עובדים איכותיים לבנק.

 

בהמשך דבריו, מנה הנגיד היוצא את נתוני המשק בשמונה השנים האחרונות, ובהם שיעור הצמיחה, היחס בין החוב לתוצר ושיעור האבטלה, ואמר כי הכלכלה הישראלית היא דוגמה למופת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x