$
בארץ

פישר בוועידת הנשיא: "אני מניח שהיורו ישרוד"

הנגיד היוצא אמר בוועידת הנשיא כי "חלק ממדינות הפריפריה בדרום אירופה מתחילות להגיע לעודף במאזן התשלומים, ועם הייצוא תבוא גם הצמיחה. תהליך היציאה מהמשבר החל והוא מתקדם, אך זה ייקח עוד כמה שנים"

אמנון אטד 12:5719.06.13

"אני מניח שהיורו ישרוד ובשלב מסוים יצא מהמשבר". כך אמר היום (ד') נגיד בנק ישראל פרופ' סטנלי פישר בשיחה עם בלוגרים מהארץ ומהעולם במסגרת ועידת הנשיא המתקיימת בירושלים. 

 

"היציאה מהמשבר באירופה" אמר פישר, "היא תהליך שהתחיל והוא מתקדם. חלק ממדינות הפריפריה בדרום אירופה מתחילות להגיע לעודף במאזן התשלומים, ועם היצוא תבוא גם הצמיחה. יש התקדמות אך זה ייקח עוד כמה שנים".

 

סטנלי פישר והנשיא פרס (ארכיון) סטנלי פישר והנשיא פרס (ארכיון) צילום: מארק ניימן/ לע"מ

 

בתשובה לשאלת אחד הבלוגרים אמר פישר: "לא הייתי מציע לאירופה לטפל בבעיה של העולם. אם הם יטפלו בבעיה של עצמם, הם יעשו טובה למשק העולמי. לדבריו, אירופה נכנסה למשבר ענק, שחלק גדול ממנו נובע מחולשה במערכות הפיננסיות של כמה מדינות. "הם מנסים לטפל בזה, בין היתר על ידי איחוד בנקאי בגוש היורו, וזה יעזור להם", אמר פישר.

 

בתשובה לשאלה נוספת אמר נגיד בנק ישראל היוצא כי אין כמעט קשר בין אינפלציה והדפסת כסף לבין הגידול באי השוויון במדינות מתפתחות. לדעתו, מה שמשחק תפקיד חשוב בנושא זה הוא תהליכי התיעוש והגלובליזציה, שנותנים אפשרות לשחקנים החזקים בשוק לייצר ולהרוויח יותר.

 

על המלצות דו"ח ועדת צמח אמר פישר כי לדעתו יש סיבות מדוע צריך לאפשר לחברות המפיקות לייצא חלק מהגז. לדבריו, דו"ח ועדת צמח הוא מקצועי ורציני והוא מניח כי הממשלה תקבל בקרוב החלטה רצינית בנושא ייצוא הגז.

 

בנושא אחר, אמר פישר כי הוא לא חושב שעל ידי קיום מסחר עם סין, ישראל תומכת במדיניותה של סין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x