$
בארץ

משה אשר: "נחשף הון שחור ישראלי של 12 מיליארד שקל בחו"ל - וזה רק קצה הקרחון"

מנהל רשות המסים אמר את הדברים בהמשך לחשיפה על מקלטי המס של מאות ישראלים בחו"ל והוסיף כי למרות מבצע 'גילוי מרצון' שנחל הצלחה רבה אין הדבר מספיק לאיתור ההון השחור העצום בחו"ל. "אנחנו מפעילים מאמצי מודיעין לאיתור נכסים והון של ישראלים בחו"ל"

הדר קנה 15:0518.06.13
"במסגרת המבצע של גילוי מרצון נחשף כי בחו"ל יש כספים של תושבי ישראל בסך 12 מיליארד שקל. מדובר רק בקצה הקרחון, אנחנו בקשר רציף עם גורמים שונים על מנת לקבל רשימות נוספות של פעילות ישראלים בחו"ל", כך אמר היום משה אשר מנהל רשות המיסים, במסגרת כנס STEP השנתי.

 

אשר הגיב לפרסומים שחשפו כי 120 חברות הקשורות לישראלים הרשומות במקלטי מס ואמר כי למרות שמבצע גילוי מרצון של רשות המיסים נחל הצלחה רבה, אין זה מספיק לאיתור ההון השחור העצום הקיים בחו"ל. "אנחנו שוקדים על חשיבה מחודשת לעדכון הנוהל של גילוי מרצון, מעבר למבצע הספציפי", אמר אשר.

 

 

משה אשר. "הרשות מקדמת הליכי חקיקה להחלפת מידע אוטומטי עם מדינות שאין איתן אמנת מס" משה אשר. "הרשות מקדמת הליכי חקיקה להחלפת מידע אוטומטי עם מדינות שאין איתן אמנת מס" צילום: אלכס קולמויסקי

 

על פי אשר, רשות המסים שוקדת על הרחבת מקורות המידע על ישראלים בארץ ובחו"ל - "הרשות מקדמת הליכי חקיקה להחלפת מידע אוטומטי עם מדינות שאין איתן אמנת מס, מפעילה מאמצי מודיעין לאיתור נכסים והון של ישראלים בארץ ובחו"ל ומקדמת תהליך של העברת מידע במסגרת ה –FATCA האמריקני (חוק התאמת המיסוי הזר)". בנוסף, אשר מצהיר כי רשות המיסים תקים יחידת אנליסטים לצורך איתור הון שחור בחו"ל אשר תעבה את מערך המודיעין של הרשות.

 

חוק ההסדרים אשר עומד בפני הכנסת מכיל שינויים והקשחות רבות על השקעותיהם של בעלי הון זרים וישראלים בישראל. על כך אמר אשר: "בפקודת המס יש הרבה מאוד פרצות שצריך לסגור וחוק ההסדרים היא פלטפורמה ראויה לכך. יתרה מכך, רצינו יותר שינויים אך פיצלנו אותם, בהתייעצות עם הכנסת, לחקיקות נוספות מעבר לחוק ההסדרים" לפי אשר.

 

מאיר לינזן, שותף מנהל במשרד עורכי הדין הרצוג פוקס נאמן, מנהל מחלקת המיסים במשרד ויו"ר STEP ישראל אמר: "יש הון יהודי עצום בגולה. יש לעודד הכנסת ממון לישראל מעל השולחן ולא מתחתיו". בהקשר להחמרות המס הצפויות על נאמנויות המוקמות על ידי תושבי חוץ עבור נהנים בישראל טוען ע"ד לינזן כי "חוק ההסדרים המוצע פוגע בפטור בהעברת הון של יהודים מהגולה לקרוביהם בישראל. אני מתריע על נזק שעשוי להיגרם מהפסקת העברת כספים של בעלי הון לישראל"

 

פיני רובין, ראש משרד עורכי הדין גורניצקי ושות', מתח ביקורת נוקבת בנוגע להחמרות המתגבשות במיסוי נאמנויות: "יוצרי הנאמנות לטובת נהנים ישראליים מבינים כעת שהדבר אינו מביא ברכת מיסים אלא קיללת מסים, ולכן הם יהססו להעביר כספים לנאמנויות בהן ישנם נהנים ישראלים (גם אם הם נמנים על בני משפחתם). היוצר הזר צריך לתכנן כעת מחדש, איך הוא מעביר את נכסיו לילדיו מבלי לשלם מס על נאמנות וכיצד לכלכל את צעדיו ביחס לנאמנויות קיימות והאם להדיר מהן את הנהנים הישראלים או לבקשם לעקור את מקום מושבם לניכר".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x