$
בארץ

ההסתדרות הלאומית מקימה ועד עובדים באלקטרה מעליות

העובדים מעוניינים בהסכם קיבוצי שיבטיח ביטחון תעסוקתי. החברה כבר הודיעה להסתדרות הלאומית כי היא אינה מקבלת את הכרזת היציגות ושהקמת הוועד צריכה להיעשות בכל אלקטרה בע"מ ולא רק באלקטרה מעליות. כעת אמורה ההנהלה להזמין את נציגי הוועד לספירת חתימות

מיקי פלד 13:5317.06.13

ההסתדרות הלאומית הכריזה היום על יציגות בחברת אלקטרה מעליות מקבוצת אלקו של גרשון זלקינד. בחברה מועסקים כ-700 עובדים. לדברי אנשי ההסתדרות הלאומית, מעל שליש מהם חתמו על הצטרפות, שזהו השיעור הנדרש על פי החוק להקמת ועד. עתה הכדור נמצא אצל הנהלת אלקטרה מעליות, שאמורה להזמין את נציגי הוועד לפגישה ולספור את טפסי החתימה.

 

לפני כחודש התקיים כנס ראשון של העובדים, עליו פורסם לראשונה ב"כלכליסט". תומר גולדברג, מי שעומד בראש ועד העובדים הזמני, אמר אז כי המטרה היא להגיע להסכם קיבוצי שיגביר את הביטחון התעסוקתי של העובדים ואולי גם תוספות שכר. החברה כבר הודיעה להסתדרות הלאומית כי היא אינה מקבלת את הכרזת היציגות, שכן לדבריה הקמת הוועד צריכה להיעשות בכל אלקטרה בע"מ, חברת בת של אלקו, ולא רק באלקטרה מעליות שזו חטיבה, לדבריה, בתוך אלקטרה. 

 

גרשון זלקינד, בעלי קבוצת אלקו גרשון זלקינד, בעלי קבוצת אלקו צילום: אוראל כהן

 

טיעון דומה לזה שמשמיעה עתה אלקטרה מעליות, השמיעה אלקטרה חברת בת אחרת, אלקטרה צריכה לגבי רשת מחסני חשמל. אלקטרה צריכה היא הבעלים של רשתות שקם אלקטריק, מחסני חשמל וביג סנסור. מזה שניים מנסה ההסתדרות הכללית להקים וועד בחברה ועשתה זו דרך החתמת העובדים במחסני חשמל. הנהלת אלקטרה צריכה טענה כי נדרש שליש מחתימותיהם של כל עובדי אלקטרה צריכה ולא רק עובדי רשת אחת כדי להקים את הוועד. אולם לאחרונה נתן בית הדין הארצי לעבודה דחיפה משמעותית להקמת הוועד, כאשר קבע כי במקרה של התארגנות ראשונית ניתן להכיר ברשת מחסני חשמל כיחידה עצמאית, למרות שאינה חברה בפני עצמה. 

 

יאיר שלם, מנכ"ל ההסתדרות הלאומית, אמר היום כי "אין ספק שיותר ויותר גופים במשק מבינים את חשיבות התארגנות העובדים בארגונים. אני גאה על כך שעובדי אלקטרה מעליות בחרו להתאגד בהסתדרות הלאומית, כפי שעשו השבוע עובדי פז נפט".

 

מחברת אלקטרה בע"מ נמסר בתגובה כי החברה אינה מגיבה בתקשורת בנושאים הקשורים בעובדיה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x