$
בארץ

יצחק גת נבחר ליו"ר חברת רפאל

גת מחליף בתפקיד את האלוף (במיל') אילן בירן ששימש כיו"ר החברה 6 שנים. גת שימש מנכ"ל רפאל בשנים 1998-1992

הדר קנה 08:5416.06.13

תא"ל (במיל')יצחק  גת נבחר ליו"ר חברת רפאל. גת מחליף בתפקיד את האלוף (במיל') אילן בירן ששימש כיו"ר החברה במשך 6 שנים. 

 

גת שימש מנכ"ל חברת רפאל בין השנים 1998-1992 וכן כמנכ"ל חברת אלישרא.

 

גת (66) בוגר הנדסת אווירונאוטיקה מהטכניון ובעל תואר שני בניהול מערכות מידע. הוא גם מילא שורה של תפקידים בכירים במערכת הביטחון ומחוצה לה, ביניהם מפקד בסיס רמת-דוד וראש להק ציוד בחיל האוויר.

 

יצחק גת, יו"ר רפאל יצחק גת, יו"ר רפאל

 

עם בחירתו אמר גת כי הוא משוכנע שרפאל תמשיך להוות נדבך מרכזי בביטחון המדינה ותממש את היעדים והאתגרים הניצבים בפניה.

 

רפאל מפתחת ומייצרת אמצעי לחימה מהמתקדמים ביותר עבור צה"ל ומערכת הביטחון והשווקים הבינלאומיים. החברה מציעה כיום מגוון של פתרונות חדשניים בחזית הטכנולוגיה העולמית, החל ממערכות תת-מימיות, עבור דרך אמצעים ומערכות ימיות, יבשתיות ואוויריות וגמור במערכות בחלל.

 

חברי הדירקטוריון הודו לבירן על פועלו ותרומתו הרבה למען החברה.

 

המינוי של נווה לא צלח

 

בתחילת מאי החליט שר הביטחון החדש משה (בוגי) יעלון על שני מינויים: על יצחק גת כי"ר לרפאל ועל האלוף יאיר נווה, ששימש עד לאחרונה כסגן הרמטכ"ל ליו"ר תעש.

 

אך בעוד מינויו של גת אושר, המינוי של נווה (שאמור היה להחליף את עו"ד ניצה פוזנר) לא צלח. ב-24 במאי הודיע נווה על הסרת מועמדותו לאחר שוועדת המינויים בשירות הציבורי פסלה את המינוי לאחר שהגיעו תלונות על ניגוד עניינים מהותי שבו יהיה נווה נתון, הן כאלוף לשעבר בצה"ל והן כמועמד לתפקיד הרמטכ"ל בעוד שנה וחצי. נווה מתכוון להציג מועמדות לתפקיד הרמטכ"ל עם סיום כהונתו של בני גנץ בעוד שנה וחצי, ויעלון היה מודע לכך. נווה היה אמור להיות בתקופה זו בחופשה ללא תשלום מצה"ל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x