$
בארץ

סטנלי פישר: "אני משאיר את המשק עם תעסוקה גבוהה"

הנגיד העוזב אמר בראיון לאולפן שישי בערוץ 2 כי הוא מבין את הכעס על התספורות, אך עם זאת "לא מקבל את זה שלוקחים כמה דוגמאות ואומרים שזה מה שקורה בכל המשק"

כלכליסט 20:4414.06.13

"אני משאיר את המשק עם תעסוקה גבוהה"  - כך אמר הערב (ו') נגיד בנק ישראל סטנלי פישר בראיון לאולפן שישי בערוץ 2 על רקע עזיבתו הקרובה את התפקיד. את הדברים אמר פישר לאחר שנשאל אם הוא מסכים עם הטענה שהוא עוזב ומשאיר אחריו בועת נדל"ן חמורה. לדברי פישר "עם ריבית גבוהה לא היינו מגיעים לרמת תעסוקה כזו במשק. לא רק הבנקים בסכנה אם תהיה בועת נדל"ן -  גם רוכשי הדירות לא רוצים שהמחירים יירדו כל כך מהר".

 

כשנשאל הנגיד פישר על הזעם הציבורי נגד תופעת התספורות בחברות בארץ, אמר כי הוא מבין את הכעס על התספורות אך "לא מקבל זה שלוקחים כמה דוגמאות ואומרים שזה מה שקורה בכל המשק". 

 

כשנשאל פישר אם הוא יכול להבין למה לא אוהבים טייקונים, ענה כי "קנאה זה טבעי אצל בני אדם. פופוליזם זה מפחיד אולי יותר מכל דבר. אומרים 'עשיר, טייקון, סוף, יודעים שמושחת' - זה לא נכון. אנחנו צריכים אנשי עסקים מוצלחים במשק אם רוצים לצמוח".

 

נגיד בנק ישראל סטנלי פישר נגיד בנק ישראל סטנלי פישר צילום: עמית שעל

 

פישר מונה לתפקיד נגיד בנק ישראל לפני שמונה שנים. את הראיון ערך חמישה חודשים אחרי שהודיע על עזיבתו ולפני שהוחלט מי יחליפו. המועמדים המובילים להחלפתו הם קרנית פלוג ומנואל טרכטנברג.

 

פישר אמר שאינו יודע מה יהיה הג'וב הבא שלו. כשנשאל על הביקורת שנשמעת על מסיבת הפרידה ממנו אמר פישר כי לדעתו "העלות לא מוגזמת". אני חושב שזה חשוב שבנק ישראל יגיד להמון אנשים שעזרו לנו שמעריכים אותם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x