בארץ

ההסתדרות הלאומית הקימה ועד עובדים בפז נפט

מדובר בכ-350 עובדי מטה של החברה, שהיא הבעלים של תחנות הדלק פז, בית הזיקוק באשדוד ועוד

מיקי פלד 18:4713.06.13
ההסתדרות הלאומית הכריזה על הקמת נציגות בחברת פז נפט של צדיק בינו. מדובר בכ-350 עובדי מטה של החברה, שהיא הבעלים של תחנות הדלק פז, בית הזיקוק באשדוד ועוד. במקביל, ההסתדרות הכללית הכריזה על יציגות בקרב 70 עובדי חטיבת הזיקוק של פז נפט.

 

 

עופר שטרנברג. הוביל את ההתארגנות עופר שטרנברג. הוביל את ההתארגנות

 

כפי שפורסם השבוע לראשונה ב"כלכליסט", מי שהוביל את ההתארגנות בפז נפט הוא לא אחר מאשר מנהל המחלקה הכלכלית בחברה, עופר שטרנברג. לדבריו, "העובדה כי בתוך ימים ספורים, הצלחנו לגייס את העובדים מעידה על הרצון, החשיבות והנחישות שלנו בדאגה ובשמירה על זכויות העובדים בחברה. אני פונה להנהלת פז נפט להיענות להכרזה, ולשבת יחד לשולחן המשא ומתן". במכתב למנכ"ל החברה, יונה פוגל, כתבו אנשי ההסתדרות הלאומית כי הם מבקשים לקיים פגישה לשם תחילת משא ומתן קיבוצי לשם קידום והסדרת זכויות העובדים, אך סביר להניח כי קןדם הם יצטרכו להראות להנהלת פז נפט את טפסי ההצטרפות שמעידים כי אכן החתימו מעל לשליש מהעובדים.

 

השאלה היא גם מה יקרה לעובדי ההסתדרות חטיבת הזיקוק, השייכים גם הם לפז נפט. למרות הנכונות של שטרנברג להכיר בכך שמדובר בוועד נפרד, גם אם באותה חברה, הנהלת פז עשויה לדרוש משני הארגונים להכריע ביניהם מי מייצג את עובדי פז נפט.

 

טרם התקבלה תגובת פז. 
בטל שלח
    לכל התגובות
    x