$
משפט

אושרה עסקת טיעון ראשונה בקרטל הלחם

רמי סגן, מנהל ההפצה של ברמן, הורשע במעורבות בהסדר כובל לשמירה על מחירי הלחם האחיד והחלה לצרכן. בעוד חודש ייקבע עונשו, שצפוי להיות חצי שנה עבודות שירות ו־50 אלף שקל קנס

זוהר שחר לוי 19:4309.06.13

בית המשפט המחוזי בירושלים אישר היום עסקת טיעון ראשונה בפרשת קרטל הלחם והרשיע את רמי סגן, מנהל ההפצה בברמן מאפיות, על פי הודאתו שהיה צד להסדר כובל. עונשו של סגן צפוי להיות חצי שנה של עבודות שירות וקנס של 50 אלף שקל.

 

רשות ההגבלים העסקיים הגישה באוגוסט האחרון כתבי אישום בפרשת תיאום המחירים של המאפיות הגדולות. המאפיות והמנהלים הואשמו בהיותם צד להסדר כובל בנסיבות מחמירות. בכתב האישום נטען שבפברואר 2010 הסכימו ירון אנג'ל, יהודה שניידמן, יוחנן אהרונסון ושייקה דוידוביץ' להימנע מתחרות על אספקת מוצרי המאפיות באמצעות חלוקת הלקוחות ביניהן. עוד הוסכם, לפי האישום, שהמאפיות יפעלו מול הקמעונאים להעלאת המחירים לצרכן של הלחם האחיד והחלות.

 

מאפיית ברמן מאפיית ברמן צילום: עטא עוויסאת

 

בחודש שעבר הוגש לשופט המחוזי עודד שחם הסדר טיעון ראשון בפרשה בעניינו של סגן. לפיו הודה סגן שהיה הסדר בין המאפיות על מחירי החלות והלחם האחיד הפרוס, ובכל מקרה המחירים היו נמוכים משמעותית ממחירי הפיקוח. ההסדר כלל מינימרקטים בבני ברק, בירושלים ובבית שמש ונמשך כחודשיים, מפברואר עד אפריל 2010. במהלך הדיון אתמול אמר עו"ד אסף מוזס, שייצג את רשות ההגבלים, כי "מדובר בהסדר סביר בנסיבות העניין" וכי ההסדר "משקף נכונה את האיזון בין השיקולים לחומרה לבין השיקולים לקולא".

 

עוה"ד תמר תורג'מן וזיו שוורץ ממשרד פישר בכר חן וול אוריון ושות', שייצגו את סגן, ביקשו מבית המשפט לקבל את ההסדר משום שלדבריהם הנאשם קיבל אחריות למעשיו וחסך זמן שיפוט. "המעשים שהוא עשה הם לא לכיסו האישי ולא לצורך רווחים אישיים שלו. הוא ראה שהחברה, שהיא הבית שלו, מפסידה, ופעל כדי להגן עליה ועל הפרנסה של העובדים. זה היה המניע".

 

עונשו של סגן ייגזר בחודש הבא לאחר שתיבדק כשירותו לעבודות שירות. משפטם של יתר המעורבים בפרשה עדיין מתנהל. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x