בארץ

אורח יקר: קלינטון יקבל חצי מיליון דולר עבור הרצאה בישראל

חצי מיליון דולר - זה המחיר שיקבל הנשיא האמריקני לשעבר ביל קלינטון תמורת הרצאה של 45 דקות שיישא בטקס לכבוד הנשיא פרס ב-17 בחודש. המממנים: מרכז פרס ברחובות והקרן הקיימת לישראל

עופר פטרסבורג, "ידיעות אחרונות" 09:4402.06.13

כמה עולה הרצאה בת 45 דקות של נשיא ארה"ב לשעבר, ביל קלינטון? לא פחות מחצי מיליון דולר. הסכום, כשני מיליון שקלים, שולם לקלינטון כשנה מראש כדי להבטיח את בואו לטקס החגיגי שיתקיים ב-17 ביוני במרכז האקדמי פרס ברחובות.

 

הכסף לביקור היקר של קלינטון גויס בשנה שעברה באמצעות תורמי המכללה כשקרן קיימת לישראל בחו"ל משתתפת במימון. הסיבה למעורבות של קק"ל במימון הביקור היא העובדה שבאותו השבוע מתקיימת בישראל ועידת נשיאי קק"ל שבה משתתפים מאות תורמים מ-40 מדינות.

 

נשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון נשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון צילום: בלומברג

 

מכיוון שקלינטון מקדיש את הרצאתו לנושאים סביבתיים, הביעו המשתתפים מקק"ל-חו"ל את רצונם להשתתף באירוע, שבו ייקח חלק גם הנשיא שמעון פרס.

 

תורמי קק"ל אף נערכים לגיוס תרומות המוערכות ב-100 מיליון שקל לפרויקטים בישראל, אולם קלינטון התנה את הגעתו שהתרומות לא ייעשו בערב בנוכחותו. התשלום עבור ההרצאה לא הועבר לקלינטון עצמו, אלא לקרן הנושאת את שמו ומתמקדת בהגנה על הסביבה ושיפור מצב הבריאות בעולם. מנכ"לית בית הנשיא, אפרת דובדבני, שיגרה מכתב לראשי המרכז האקדמי פרס, ובו הבהירה שהנשיא לא ישתתף באירוע אם ייערך בו גיוס תרומות.

 

מדוברת קק"ל נמסר בתגובה: "המרכז האקדמי פרס ברחובות הוא שהזמין את קלינטון, סיכם איתו את התנאים הכספיים, והוא זה שישלם לו".

 

המרכז האקדמי פרס מסר בתגובה: "הנשיא ביל קלינטון יהיה אורח הכבוד בערב הצדעה מיוחד שיתקיים במרכז האקדמי פרס ברחובות. האירוע בקמפוס המרכז ייערך במעמד נשיא המדינה, שרי ממשלה ואישי ציבור. בניגוד לפרסומים קודמים הוחלט כי בערב זה לא יתקיים גיוס כספים וכל משתתפיו, ובהם רבים מידידי המרכז ותומכיו, לא יידרשו לכל תשלום עבור השתתפותם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x