• תפריט
בארץ

בשורה להורים: פרויקט השאלת ספרים לא יקוצץ

תקציב הפרויקט יעמוד על 35 מיליון שקל מה שיאפשר ל-500 בתי ספר להצטרף לפרויקט. מנכ"לית משרד החינוך: "לאחר קביעת סדרי העדיפויות התוכנית נשארה על כל ההיקף המקורי שלה"

חן פונדק 17:3126.05.13

פרויקט השאלת ספרי הלימוד יפעל גם בשנה הבאה, ו-500 בתי ספר חדשים יוכלו להצטרף לפרויקט. כך הודיע היום משרד החינוך. ההודעה באה לאחר שבחודש האחרון נמסר כי הפרויקט ככל הנראה יוקפא בשנה הבאה בשל הקיצוץ בתוספת התקציבית של משרד החינוך בסך 6.5 מיליארד שקל.

 

בסך הכל יכללו בתוכנית כ-1,800 בתי ספר. תקציב הפרויקט לשנה הקרובה יעמוד על כ-35 מיליון שקל.

 

השאלת ספרי לימוד השאלת ספרי לימוד צילום: תומריקו

 

מנכ"לית משרד החינוך, דלית שטאובר הסבירה ל|כלכליסט| את השינוי בתוכנית: "כשנאלצנו לקיים דיונים על הקיצוצים שהושתו על המשרד התלבטנו מאין יבואו המשאבים. כל הקיצוץ התקציבי נופל על אי הרחבת תוכניות. המשרד בראשות שר החינוך הרב שי פירון עשה מאמצים למנוע פיטורים וקיצוץ בשעות הוראה, אך במקביל השר הנחה לעשות את כל המאמצים כדי להקל על הנטל של התשלומים על ההורים. אני שמחה שלאחר קביעת סדרי העדיפויות התוכנית נשארה על כל ההיקף המקורי שלה, מה שיאפשר להרבה מאד משפחות ליהנות מספרים מסובסדים".

 

תוכנית השאלת ספרי לימוד מתבצעת ע"י שמירת הספרים המשומשים של התלמידים וקניית ספרי לימוד חדשים באופן מרוכז. הקנייה מבוצעת באמצעות גבייה של אגרה להשאלת ספרי לימוד מההורים: עד 280 שקל עבור סל ספרים לבית הספר היסודי ועד-320 שקל בחטיבות העליונות. זאת בעוד לפי משרד החינוך התשלום הממוצע להורה עבור "סל ספרים מלא" כ- 600 שקל לתלמיד.

 

על מנת לממש את התוכנית, נדרש רוב של 60% מההורים שילדיהם לומדים בבית הספר. ההצבעה מיועדת אך ורק לבתי ספר המצטרפים לראשונה לפרויקט.

 

בשנה שעברה ההורים לא התלהבו מהפרויקט: רק 30% מבתי הספר הצטרפו לפרויקט, מה שהיווה אכזבה עבור משרד החינוך שמאמין במטרת הפרויקט. שטאובר אמרה ל"כלכליסט", כי "למדנו את התהליך לעומק. יצרנו בו שיפורים והשנה ניתן מענה לנקודות התורפה של השנה הקודמת כך שההורים ייהנו מספרי לימוד מתחילת השנה. אנחנו קוראים להורים לממש את זכותם לקבל ספרי לימוד בעלות סמלית של דמי אגרה". אחד השיפורים הוא שהשנה משרד החינוך יאפשר לראשונה להורים הצבעה אינטרנטית ישירות באתר המשרד

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x