$
בארץ

הפגנה ליד בית השר שלום: "יצוא הגז מסריח"

המפגינים ברמת גן נשאו שלטים עליהם נכתב "תשובה יצחק, אנחנו נבכה" וצועקים "לא נותנים את הגז לטייקונים". הפגנה גם מול בית נתניהו

ynet 23:3925.05.13
כ-300 איש הפגינו הערב (שבת) ברחוב ברמת-גן שבו מתגורר שר האנרגיה והמים, סילבן שלום, נגד הכוונה לייצא חלק מהגז הטבעי. במהלך ההפגנה הם חסמו את צומת עלית ואת רחוב ז'בוטינסקי ליד מגדל משה אביב. המפגינים גם ירדו לנתיבי איילון ושוטרים מנעו מהם לחסום את התנועה.

 
הפגנה נגד יצוא הגז הפגנה נגד יצוא הגז צילום: עמית שעל

 

המפגינים ברמת-גן נשאו שלטים עליהם נכתב "תשובה יצחק, אנחנו נבכה" ו"סילבן תריח, יצוא הגז מסריח". לטענתם, אזרחי ישראל והמדינה יפסידו כסף רב בעקבות יצוא הגז.

 

ליטל שוקרון ממגמה ירוקה, אמרה: "אנחנו מבינים שאין מספיק גז בשביל לייצא אותו ודורשים שהנושא ייבדק בדיון ציבורי בכנסת ולא בהחלטת ממשלה. לדעתנו מיטיבים עם היזמים". מפגין נוסף, עודד רוזן, אמר: "אנחנו רוצים לוודא שלא יעשו החלטה חפוזה, שלא ייווצר מצב שבו אין מספיק גז לישראל. צריך לפתוח את העניין לדיון ציבורי בכנסת. אולי אפשר לפתח את משק האנרגיה אחרת - אם נצליח להעביר את התעשייה לשימוש בגז במקום נפט, זה יוזיל עלויות וזה ישפיע על מחיר חשבון החשמל שלנו ועל המוצרים שאנחנו קונים. זה יוזיל עלויות. העניין הוא בידי השר שיקבל החלטה".

 

במקביל, כ-25 איש הפגינו מול ביתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בקיסריה, במחאה על המצב הכלכלי. בין המפגינים, משפחה שהביאה עמה בצל כדי למסור אותו לנתניהו, לדבריהם, כדי שהמקרר שלו לא יהיה ריק וכדי שכשיחתוך אותו, אולי יבכה עליהם.

 

אירועי המחאה החלו לפני שבועיים, בעקבות אישור תוכנית הגזירות של שר האוצר - אז השתתפו בהפגנות מעל 10,000 איש. לפני כשבוע השתתפו באירועי המחאה כאלפיים מפגינים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x