$
בארץ

הנמלים כחזות הכל: אם זה נראה כמו ספין

אין ספק שדרושה רפורמה בנמלים, אך נראה כי העיסוק בכך נועד בעיקר להסטת השיח הציבורי מהתקציב

מיקי פלד 09:0420.05.13

אין זה מקרי שהכותרות הראשיות של העיתונים ומהדורות החדשות עברו בבת אחת לעסוק בנמלי הים. אין זה מקרי שרק לפני כמה ימים עוד ביקרנו את תקציב המדינה והגזירות הכלכליות, ובאבחת ספין עברנו לצהול על איך שהממשלה תיכנס בוועדי העובדים של הנמלים. מישהו בירושלים הצליח להעביר את רכבת ההרים של השיח הציבורי בישראל מביקורת על הממשלה לתמיכה בה נגד ועדי הנמלים.

 

שלא יובן לא נכון. דרושה רפורמה בנמלים. המצב הנוכחי שבו היצוא של ישראל נשלט בפועל על ידי קבוצה שלה חוקים משלה הוא לא תקין. לא רק התעשיינים, היבואנים וכמובן הצרכנים נפגעים, אלא גם הלגיטימיות הציבורית של העבודה המאורגנת, שאמורה להיות נר לרגליו של עופר עיני. במובן מסוים, יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד אלון חסן עומד לאכול את הדייסה שבישל במו ידיו.

 

 

נמל אשדוד. "נראה שהעיסוק בכך נועד בעיקר להסטת השיח הציבורי מהתקציב" נמל אשדוד. "נראה שהעיסוק בכך נועד בעיקר להסטת השיח הציבורי מהתקציב" צילום: צפריר אביוב

 

הרצון שמישהו ייכנס בוועדי העובדים של הנמלים, כאילו בהם תלויה בעיית יוקר המחיה של המשפחה הישראלית, זוהה היטב על ידי יועץ תקשורת אלמוני בירושלים.

 

השנאה הזו היא בדיוק מתן התקווה שהאזרחים רצו לראות בתקציב המדינה ונכזבו. זו התקווה שהממשלה כרגע יכולה לספק להם. לא שינוי דרמטי של הטבות המס על חברות הענק, לא מס ירושה על המגה־עשירים, ולא העלאת תמלוגים על חברות שכורות בגרושים משאבים לאומיים. עובדי הנמלים, זה כל הספין שיש לממשלה להציע.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x