$
בארץ

עובדי מדינה: "מה עם שי לנכדים? זה ממילא נקנה בכספי הציבור"

בשנים האחרונות מחלקים במשרדי הממשלה שי לילדי עובדים עם הגיעם לכיתה א', לגיל מצוות ובעת גיוסם לצה"ל. עובדים במשרד להגנת הסביבה ביקשו להרחיב את מעגל המתנות גם לנכדיהם. הנהלת המשרד קטעה את היוזמה: "המשרד אינו אחראי על התבטאויות של עובדים בהתכתבויות פנימיות"

תומר אביטל 18:5519.05.13

עובדי מדינה הפעילו לחצים להרחבת מעגל המתנות המוענקות לילדיהם- גם לנכדיהם. מתכתובת פנים משרדית שהגיעה לידי "כלכליסט" עולה כי ערב אישור "תקציב הקיצוצים" כמה מעובדי המשרד להגנת הסביבה יזמו מהלך המפגין זלזול במשלם המיסים. עם זאת במשרד מיהרו לגנות את התופעה והיא נגנזה.

 

בשבע השנים האחרונות החלו במשרדי הממשלה בחלוקת שי לילדי העובדים באחד מהארועים הבאים: גיוס לצה"ל, חגיגת בני ובנות מצווה ועלייה לכיתה א'.

 

מדובר בשי דוגמת ילקוט בשווי 100 שקל, ובעלות שנתית של כ- 10,000 שקלים במשרד להגנת הסביבה בלבד. במשרדים אחרים ניתנים לילדי העובדים הטבות נוספות דוגמת קייטנות וימי כיף.

 

השנה השי עוד לא נקנה מאחר והתקציב עוד לא אושר, אולם במשרד החלו להיערך לכך וביקשו מ-589 העובדים להשיב האם ילדיהם זכאים לשי.

 

בין המגיבים היה אחד העובדים שהשיב בדוא"ל בתפוצה שהגיעה לכל עובדי המשרד. העובד ביקש לדעת: "מה עם שי לנכדי העובדים? מה עוד שבשל העובדה שמדובר על הטבה חדשה יחסית, אין מצב שמי שיקבל עבור הנכדים, קיבל בעבר שי גם עבור הילדים. מבקש בדיקת הנושא ואם יש צורך בהתערבות הוועד ו/או ההסתדרות, תקבלו כל סיוע דרוש".

 

 

"אני מקווה שגם הסבים יוכלו להעניק לנכדיהם שי הנקנה ממילא מכספי ציבור" "אני מקווה שגם הסבים יוכלו להעניק לנכדיהם שי הנקנה ממילא מכספי ציבור" צילום: shutterstock

 

היוזמה צברה תאוצה, והעובדים הפנו אותו להנהלת המשרד. אחד מהם סיכם "אני מאד מקווה שגם הסבים והסבתות יוכלו להעניק לנכדיהם שי הנקנה, ממילא, מכספי ציבור, וככל שתורחב רשימת הנהנים - הרי זה משובח".

 

במשרד הוקיעו כאמור את הדברים ושיתפו פעולה באופן מלא עם בדיקת "כלכליסט", לרבות חשיפת התקציב המיועד.

 

מהמשרד נמסר כי "חלוקת שי זה מתבצעת כמעט בכל משרדי הממשלה ובמקומות עבודה רבים כהטבה לעובדים המביעה תשומת לב ההנהלה לעובדים ולחיזוק הקשר בין המשרד למשפחות העובדים. יודגש כי אין ולא היתה כל כוונה, גם אם יש רצון של עובדים מסוימים, להרחיב את מתן השי גם לנכדים. זאת בוודאי במציאות התקציבית הקיימת. גם חלוקת השי עצמו תלויה בקבלת תקציב וכל עוד לא אושר תקציב המדינה, לא יחולק השי".

 

במשרד הוסיפו: "כידוע היכולת לתגמל עובדים באופן אישי הינה מוגבלת בשירות הציבורי והמשרד שמח להעניק את השי ולחזק את הקשרים עם העובדים ומשפחותיהם במסגרת הכללים התקינים והתקשי"ר. עם זאת, אין המשרד אחראי על התבטאויות כאלה ואחרות של עובדים בהתכתבויות פנימיות.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x