$
בארץ

יו"ר ועדת הכספים: "הפגיעה במעמד הביניים - קשה"

ח"כ ניסן סלומינסקי הגיב לגזירות שמציע האוצר: "כאדם שלא בא מתוך המערכת, אני מצפה משר האוצר להציג בפנינו כיוונים חדשים. מדוע מעלים את מס ההכנסה ב-1.5% ולא לוקחים מהחברות שמקבלות מהמדינה הון עתק מתחכומי מס"?

תומר אביטל 16:1107.05.13

האיש שילווה צעד צעד את סעיפי התקציב בכנסת מסתייג מהגזירות העיקריות. יו"ר ועדת הכספים - בה יידונו פרטי התקציב - ח"כ ניסן סלומינסקי הגיב לפני זמן קצר על הצעת האוצר ואמר כי "הפגיעה במעמד הביניים היא קשה". לדבריו, "אני מצפה מידידי, שר האוצר יאיר לפיד, שלו נתונה הערכתי הרבה, להציג בפנינו כיוונים חדשים. כאדם שלא בא מתוך המערכת , אני מקווה שיוכל להציג בפנינו רעיונות חדשים ולא את הטיעונים הרגילים והשבלוניים שקיימים באוצר. טרם הוצגה בפני טיוטת התקציב, אך כאשר היא תגיע לידי הוועדה שבראשותי, מוקצבים לנו 50 יום לדון ולשאול את השאלות הקשות".

 

ניסן סלומינסקי ניסן סלומינסקי צילום: אלכס קולומויסקי

 

סלומינסקי הדגיש כי "אחת השאלות הקשות היא מדוע מעלים את מס ההכנסה ב-1.5%? זוהי העלאה קשה אשר פוגעת בשכבות החלשות. מדוע לא לוקחים מאותן חברות שמקבלות ממדינת ישראל הון עתק מתחכומי מס".

 

יו"ר ועדת הכספים הוא האיש שיושב בצומת הקרדינלי ביותר להוצאה לפועל של מדיניות האוצר בכנסת. אף שהוא מחויב לקואליציה, במהלך דיוני התקציב יוכל לפעול - לפחות בחלק מהמקרים - בצורה עצמאית.

 

למעשה, כוחה של הוועדה בחודשיים הקרובים ינסק. זאת משום שאם הוועדה לא מאשרת את התקציב הכנסת מפוזרת. רק לשם הדגמה, הממשלה הקודמת הקדימה את הבחירות בשנה לאחר שחששה ממבוכה סביב אי אישור תקציב 2013.

 

בשיחות עם "כלכליסט" הבהיר סלומינסקי כי הוא מצפה מלפיד "לקחת מהגדולות, שזוכות למענקים אדירים ומשלמות מס של כמעט אפס". בנוסף הדגיש כי "אנחנו בוועדה מחויבים להיות קו ההגנה כמעט האחרון של הציבור".

 

בנוסף, אורי אורבך, השר לאזרחים ותיקים וחבר במפלגתו של סלומינסקי (הבית היהודי) יבקש לכנס בדחיפות את הסיעה כדי להתנגד לתקציב המוצע. לדבריו, "אנחנו לא נשאיר את הקשישים לבד אל מול הגזרות האכזריות של פקידי האוצר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x