$
בארץ

גרמן אישרה את פיטורי מנכ"ל מאוחדת אשר אלחיאני; זאב וורמברנד - מ"מ זמני

שרת הבריאות מינתה לקופה חשב מלווה והורתה לזרז את בניית התקנון הארגוני החדש של הקופה ושיגדיר מחדש את המוסדות והסמכויות שלהם

מיקי פלד 22:0501.05.13

הדרמה בקופת החולים מאוחדת עוד רחוק מלהסתיים. מנכ"ל הקופה, אשר אלחיאני, הודיע כי אינו מקבל את החלטת שרת הבריאות יעל גרמן מהערב להדיח אותו מתפקידו וכי הוא שוקל נקיטת צעדים משפטיים כנגד ההחלטה, אותה הגדיר כ"לא רציונלית, שגויה, תמוהה ומעציבה". בתוך כך, משרד הבריאות אישר את מינויו של זאב וורמברנד למנכ"ל הזמני של

הקופה. וורמברנד יהן בעבר כמנכ"ל קופ"ח כללית.

קופת חולים מאוחדת (ארכיון) קופת חולים מאוחדת (ארכיון) צילום: צביקה טישלר

 

 

גרמן למעשה קיבלה את עמדת דירקטוריון הקופה שתמך בהדחה. עם זאת, גם הדירקטוריון לא יוצא נקי וגרמן החליטה למנות לקופה חשב מלווה ולזרז את בניית התקנון הארגוני החדש של הקופה שיגדיר מחדש את המוסדות והסמכויות שלהם. סמכויות החשב המלווה טרם נקבעו.

 

לפני כחודש החליט דירקטוריון הקופה, המבטחת מעל מיליון אזרחים, כי הוא מדיח את אלחיאני מתפקידו בעקבות מחלוקות על ניהול הקופה והגרעון העמוק אליו היא נכנסה, אחרי שנים של איזון תקציבי.

 

 לטענת הדירקטוריון, הניהול של אלחיאני, כולל העלאת שכר מנהלים בכירים הקרובים אליו, הוא שגרם לגרעון. אלחיאני מצידו טוען כי הדירקטוריון מתנגד לניסיונות שלו ליישם את דוח מבקר המדינה שמצא ליקויים קשים בפעילות הקופה. אלחיאני טען היום כי השימוע שנעשה לו "היה לא חוקי ולא ראוי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x