שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

ועדת הפנים: ייקבעו רמות מרביות לזיהום אוויר

המשרד להגנת הסביבה: עמידה מלאה בתקנים המוצעים תמנע מוות של כ-700 בני אדם בישראל בכל שנה ותחסוך מאות אשפוזים בשנה

חן פונדק 14:4401.05.13
ועדת הפנים והגנת הסביבה אישרה היום (ד) את תקנות ערכי איכות אוויר. התקנות קובעות רמות מרביות המותרות באוויר למזהמים שונים. כל התקנים המחמירים החדשים ייכנסו לתוקף בעוד כשנתיים ובכך יתאפשר למפעלים הקיימים להיערך על מנת לעמוד בתקנים החדשים. בנוסף, לא יאושרו הקמת מפעלים, כבישים, מחצבות ומתקנים נוספים אשר יביאו לחריגה מעבר לתקנים המחמירים.
לפי המשרד להגנת הסביבה, עמידה מלאה בתקנים המוצעים תמנע מוות של כ-700 בני אדם בישראל בכל שנה, תחסוך מאות אשפוזים בשנה ותצמצם באופן משמעותי את התחלואה במחלות לב וריאה.

 

זיהום אוויר (ארכיון) זיהום אוויר (ארכיון) צילום: בלומברג

 

התקנות הינן חלק מחוק אוויר נקי שנוסח כהצעה פרטית על ידי אגודת אדם טבע ודין.

 

ד"ר אריה ונגר, ראש תחום אוויר ואנרגיה באדם טבע ודין שנכח בדיון הסביר ל"כלכליסט" כי כל המהלכים הם במסגרת חוק אוויר נקי שעבר במהלך 2008. "החוק מחייב לעדכן את התקנים פעם בחמש שנים. מבחינתנו זה מהלך של שיפור כי תקני איכות האוויר קובעים מה הרמה המירבית של זיהום שאסור לחרוג ממנה. בהתקנות הכלליות נגזרים צעדים פרטניים. עבור חלק מהמזהמים החמירו, ולכן כולם יצטרכו להתיישר עם התקנים האלו, כולל התוכנית הלאומית של המשרד להגנת הסביבה להפחתת זיהום אוויר שמחכה לאישור הממשלה. עתה יעודכנו לפי הצורך פרטנית מקורות הפליטה של תעשיה ותחבורה כדי שניתן יהיה לעמוד בדרישות הכלליות".

 

עו"ד עמית ברכה, מנכ"ל אדם טבע ודין, בירך את המשרד להגנת הסביבה והוסיף כי "מדובר בדיון סביבתי ראשון וחשוב של ועדת הפנים והגנת הסביבה שמהווה צעד שיוביל את ישראל בדרך ליישום מלא של חוק אוויר נקי".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x