שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

28 נהגי קטר "חולים", ותנועת הרכבות תשובש

נהגי הקטר לא מרוצים מהארכת שעות העבודה שלהם וחלקם הודיעו אמש על מחלה; הרכבת תטיס 11 נהגים מאילת כדי שיחליפו אותם

מיקי פלד 09:4301.05.13

תנועת הרכבות תשובש היום (ד') לאחר שאמש הודיעו 28 נהגי רכבת כי הם חולים ולא יוכלו להגיע למשמרות הבוקר. הנהלת הרכבת הודיעה כי החל משעה 10:30 תופעל רכבת אחת במקום שתיים בקו הוד השרון יבנה מערב והחל מהשעה 13:00 תופעל רכבת אחת במקום שתיים בקו אשקלון בנימינה.

 

על מנת להשלים את מצבת הנהגים הרכבת מטיסה בשעות אלו 11 נהגים, ששהו באירועי המחוזיאדה של ההסתדרות באילת, בחזרה אל מרכז הארץ כדי שיחליפו את הנהגים שהודיעו על מחלה. כרגע רק כ-170 נהגי קטר נמצאים בעבודה סדירה.

 

הנהגים טוענים שההארכה תפגע בבטיחות הנהגים טוענים שההארכה תפגע בבטיחות צילום: ערן יופי כהן

 

הסיבה לשיבושים היא התחלת השימוש בסידור ממוחשב, שבפועל יגרום לכך שנהגי הקטר ינהגו יותר שעות. לטענת הנהלת הרכבת, עד היום הנהגים עשו משמרת של 7.5 שעות שבה נהגו כ-3.8 שעות בממוצע ובשאר הזמן ביצעו עבודות הכנה וכדומה. עתה מעוניינים ברכבת להגדיל את שעות הנהיגה בפועל לעד 6 שעות במשמרת ולהאריך את המשמרת ל-8.5 שעות ולאפשר גם שעות נוספות. הנהגים טוענים שמדובר בפגיעה בבטיחות הנהיגה. מבחינת ההסתדרות, אין אישור לעיצומים כלשהם.

 

בתקופה האחרונה, אומרים בהנהלת הרכבת, התקבלו מסרים מהנהגים שלפיהם הם לא מרוצים מהכוונה להאריך את שעות הנהיגה והמשמרת ועשויים לנקוט בשיבושים. עם זאת, ברכבת טוענים כי הם לא חייבים היו לסגור הסכם מיוחד לנושא זה מול הוועד וההסתדרות, שכן הם פועלים לפי ההסכם הקיבוצי שבו כבר מוגדר כי מותר לנהגים לנהוג עד 6 שעות..ברכבת מסרו עוד כי הם מתכוונים לשלוח רופא לכל אחד מהבתים של הנהגים החולים ושוקלים לפנות לבית הדין לעבודה.

 

 

 

גורם בוועד הרכבת אמר ל"כלכליסט" כי חלק מנהגי הקטר מתכוונים לחזור לעבודה על מנת להימנע ממצב שבו הם יייפגעו משליחת הצוותים הרפואיים לבתיהם. אם הרופא יראה שהנהג לא חולה, עלולה חברת הרכבת לנקוט נגדו באמצעים משמעתיים קשים. עם זאת, מדובר במה שנראה כהתחלה של מאבק נוסף, בניגוד לדעת ההסתדרות, בין עובדי הרכבת להנהלה, לאחר שזה שהובילה יו"ר ועד עובדי הרכבת לשעבר, גילה אדרעי, נקטע בשנה שעברה עם הדחתה מהוועד על ידי ההסתדרות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x