$
בארץ

נחשף בכלכליסט

ח"כ חיים כץ: "למה טיפול במובטלים צריך להיעשות ע"י חברות פרטיות?"

יו"ר ועדת העבודה של הכנסת הגיב לפרסום ב"כלכליסט" כי באוצר מתכוונים לחדש את תוכנית ויסקונסין: "לא אתן יד להקמת מכונים פרטיים שכל תפקידים יהיה להוריד את זכות הקצבה ממובטל"

מיקי פלד 17:2724.04.13

הכנסת מסמנת כי היא אינה מתכוונת להקל על כוונת האוצר להחיות מחדש את תוכנית ויסקונסין כחלק מחוק ההסדרים.

 

 

כפי שפורסם היום ב"כלכליסט", במשרד האוצר רוצים להחזיר את התוכנית שבוטלה על ידי הכנסת לפני כשלוש שנים, במסגרתה יינתן זיכיון לחברות פרטיות להפעיל מרכזי שירות למובטלים במקום שירות התעסוקה. החברות יקבלו תשלום מהמדינה עבור כל מקבל הבטחת הכנסה שהופנה אליהם ומצא בעזרתם עבודה.

  

הפגנה נגד תוכנית ויסקונסין (ארכיון) הפגנה נגד תוכנית ויסקונסין (ארכיון) צילום: אלכס קולומויסקי

 

התוכנית בוטלה על ידי ועדת העבודה של הכנסת לאחר לחץ וביקורת קשה מצד המשתתפים בה וארגונים חברתיים שליוו אותה. מי שהיה אחד האחראים לביטול התכנית ואמור לאשר את חזרתה אם וכאשר האוצר יציג זאת בפניו הוא יו"ר הוועדה, ח"כ חיים כץ (ליכוד).

 

כץ אמר היום ל"כלכלסיט": "אני שמח מאוד על החלטת הממשלה לטפל במחוסרי עבודה אבל איני מבין מדוע טיפול שכזה צריך להיעשות על ידי חברות פרטיות? בתקציבי העתק שהמדינה מבקשת להשקיע בתוכנית (כ-300 מיליון שקל בשנה לפי התוכנית הקודמת – מ"פ) היא יכולה לחזק את שירות התעסוקה האמון על נושאים אלו ולשלב את מחוסרי העבודה בשוק התעסוקה.

 

"אני בעד יצירת מקומות עבודה ופרנסה אבל לא אתן יד להקמת מכונים פרטיים שכל תפקידים יהיה להוריד את זכות הקצבה ממובטל".

 

כץ הסביר עוד כי "התוכנית שאותה סירבתי לאשר בוועדת העבודה בכנסת הקודמת הביאה לפגיעה קשה בציבור של אימהות חד הוריות. התוכנית במתכונתה הקודמת מנעה מלכ"רים מלהפעיל מרכזים ואיפשרה רק תאגידים פרטיים והכי חמור התוכנית לא עסקה בהכשרת עובדים באופן אמיתי. טוב תעשה המדינה עם תחזק את שרות התעסוקה שיכול לתת מהנה הולם לצרכים של מחוסרי העבודה הכרוניים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x