בארץ

נתניהו: "שום שביתה לא תרתיע אותנו; בשבוע הבא - רפורמה להוזלת המכוניות"

רה"מ נאם בישיבה מיוחד של הכנסת לציון יום הולדתו של הרצל: "אני מאמין שהכלכלה הישראלית צריכה להיפתח ולאפשר תחרות, שתפרק מונופולים". יחימוביץ': "הרצל האמין במגזר העסקי אבל לא התכוון לחמישים טייקונים"

תומר אביטל 13:2324.04.13

"אחרי הרפורמה הגדולה שעשינו בסלולר, ואחרי רפורמת השמים הפתוחים שאישרנו השבוע בממשלה, נביא לממשלה בשבוע הבא רפורמה נוספת שמטרתה הוזלת הרכבים הפרטיים בישראל. אחריה תבוא רפורמת ענק בנמלי הים בישראל ועוד רפורמות רבות שמטרתן להוזיל את המחירים של המוצרים והשירותים לכלל אזרחי ישראל", כך בישר לפני זמן קצר רה"מ בנימין נתניהו במליאת הכנסת.

 

בנימין נתניהו בנימין נתניהו צילום: רויטרס

 

נתניהו נאם בישיבה מיוחדת של הכנסת לציון יום הולדתו של זאב בנימין הרצל בה בישר כי חוזה המדינה היה הראשון שזיהה כי צריך להבטיח תנאי-פתיחה כלכליים שווים לכולם, אך חובה ליצור תחרות ויזמות. "אני מאמין ותמיד האמנתי, שהכלכלה הישראלית צריכה להיפתח ולאפשר תחרות, שתפרק מונופולים. יצרנו כלכלה מאוד-ריכוזית שלא בהתאם לחזון הרצל. ככל שהשוק יותר-תחרותי הוא משרת את כלל האזרחים, ובייחוד את החלשים", ציין ראש הממשלה. נתניהו הבטיח כי ימשיך ברפורמות של תחרות, כהוזלת כלי רכב, ורפורמת-ענק בנמלי ישראל. "שום שביתה לא תרתיע אותנו ונבצע את הצעדים הללו למען אזרחי ישראל".

 

יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ' (העבודה) שללה את נאומו של נתניהו. היא סיפרה על פגישתה עם שר האוצר בעבר אברהם הירשזון, ובה הצהיר על חזונו כי "מדינת ישראל תתנהל כעסק לכל דבר". לדבריה, "הציונות היא לא רק עצם הקמת המדינה אלא גם על איזו מדינה תקום ואיזו מערכת חינוך ורווחה תהיה לה. הרצל חשב שקורת-גג היא אחריותה של המדינה. הרצל האמין במגזר העסקי אבל לא התכוון לחמישים טייקונים - אלא לחמש-מאות אלף בעלי העסקים הקטנים".

 

בהמשך דנה הכנסת במשבר התספורות במשק. סגן שר האוצר מיקי לוי ביקש להמתין להמלצות ועדה שמינו שר האוצר ונגיד בנק ישראל לנושא.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x