משפט

לאחר שנה מונה מפרק לחברה של אורי אהד

עו"ד צביקה ציפוק יבדוק טענות שמחשבון החברה הוברחו כספים גם לחשבון של השופטת נגה אהד

ענת רואה 08:3624.04.13

עו"ד צביקה ציפוק מפתח תקווה התמנה למפרק חברת שנחאי תקשורת, שנמצאת בבעלות סיגל אהד ובניהולו של עו"ד אורי אהד, בנה של השופטת נגה אהד וממלא מקום ראש עיריית פתח תקווה.  

 

המינוי בוצע בפברואר בהמשך לחשיפת "כלכליסט", ולפיה במשך שנה לא טופלה בקשה שהגיש הכונס הרשמי למנות מפרק שיבחן את נסיבות קריסתה של החברה, שעסקה בהוצאה לאור של מקומון בפתח תקווה.

 

הכונס ציין שעל המפרק לבחון טענות של נושה ולפיהן מחשבון החברה נמשכו כספים רבים. לטענת הנושה, כפי שהוגשה על ידי הכונס הרשמי, כספים מהחברה הוברחו לכאורה לחשבונם הפרטי של אורי וסיגל אהד וגם "לחשבון הפרטי של הוריהם".

 

עו"ד אורי אהד, מ"מ ראש עיריית פ"ת עו"ד אורי אהד, מ"מ ראש עיריית פ"ת צילום: גיל לרנר

 

לאחר החשיפה ב"כלכליסט" ניתנה החלטה של השופט אילן שילה, שכתב כי הבקשה לא טופלה משום שלא הגיעה לשולחנו. השופט שילה כתב כי בתקופה שבה טיפל בתיק הוא לא היה מודע לכך שעו"ד אהד הוא בנה של השופטת אהד, עמיתתו בבית המשפט המחוזי מרכז.

 

שילה הורה להעביר את העניין לטיפול נשיא בית המשפט העליון אשר גרוניס, שיכריע איזה בית משפט מוסמך לדון בתיק הפירוק. הנשיא גרוניס הורה להעביר את תיק הפירוק לבית המשפט המחוזי בתל אביב והוא נותב לשופטת ורדה אלשיך. אלשיך מינתה את עו"ד שרית חבה למפרקת, בהתאם לבקשת הכונס הרשמי, אך חבה הודיעה כי אינה חפצה בתפקיד וביקשה שעו"ד ציפוק ימונה במקומה. ציפוק אמור להגיש בתוך חודש דו"ח ראשון על פעולותיו בתיק.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x