$
בארץ

משהב"ט יזרים הזמנות ב-10 מיליון שקל למפעל נייט לייט בקצרין

המפעל, המייצר מערכות מתקדמות לראיית לילה, נקלע למצוקה כספית. לפני כמה שבועות כבר הוקדמו תשלומים למפעל בסך 2.5 מיליון שקל

הדר קנה 13:1123.04.13

משרד הביטחון יזרים הזמנות חדשות בהיקף של 10 מיליון שקל למפעל נייט לייט בקצרין המייצר מערכות מתקדמות לראיית לילה. זאת בשל המצוקה אליו נקלע המפעל לאחרונה.

 

משרד הביטחון בת"א (ארכיון) משרד הביטחון בת"א (ארכיון) צילום: עומר הכהן

 

בשבועות האחרונים פועל משרד הביטחון, באמצעות מנהל הרכש (מנה"ר), בניסיון לסייע ל "נייט לייט" ובמסגרת זו, נפגשו בכירי משרד הביטחון עם מנהל הקבוצה ובשלב ראשון הורו להקדים מיידית  תשלומים למפעל בהיקף של כ-2.5 מיליון שקל. לאחר שבמהלך הדיונים המשותפים התברר כי המפעל זקוק לסיוע נוסף כדי לשרוד, הנחו שר הביטחון ומנכ"ל משרדו לעשות כל מאמץ לאתר מקור תקציבי שיאפשר את הצלת המפעל מסגירה.

 

לפני זמן קצר, עדכן מנכ"ל משרד הביטחון אודי שני את הנהלת המפעל, כי משרד הביטחון יקדים לשנת 2013 הזמנות בהיקף של 10מיליון שקל שתוכננו במקור לשנת 2014 ובכך להציל את המפעל מסגירה.

  

שני אמר היום בכנס ספקים של מנהל הרכש (מנה"ר) במשרד הביטחון: "משרד הביטחון לא ייתן לתעשייה ביטחונית קטנה, שתלויה בהזמנות משרד הביטחון, לקרוס. זוהי חובה מוסרית, כלכלית וחברתית. הצלת מפעל מקריסה, דווקא בימים אלה, מהווה עוד הוכחה לכך שתקציב הביטחון הוא השקעה גם בביטחון וגם בכלכלה הלאומית, בדגש על מקומות עבודה ותעסוקה לפריפריה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x