בארץ

לפיד: ״יעד הגירעון בתקציב 2014 יעמוד על 3%"

פישר תומך בהחלטת שר האוצר: "אני מעריך מאוד את החלטתו של שר האוצר ונחישותו לנקוט בצעדים התקציביים הדרושים על מנת להחזיר את התקציב לתוואי אחראי"

אמנון אטד 19:1722.04.13

יעד הגרעון בתקציב 2014 יעמוד על 3% מהתוצר (כ- 31 מיליארד שקל). כך הבהיר הערב (ב') שר האוצר יאיר לפיד בהודעה לעיתונות שפרסם לפני זמן קצר. את הודעתו פרסם לפיד על רקע הדיווחים שפורסמו בעקבות פגישתו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, לפיהם סוכם בפגישה כי יעד הגירעון לשנה הבאה יועלה מ- 2.75% מהתוצר לרמה של 3%-3.25%. 

 

 

מהעלאת יעד הגירעון לשנה הבאה ייגזר גם יעד הגירעון לשנה הנוכחית, והוא יהיה ככל הנראה סביב רמה של 3.5% מהתוצר. העלאת יעדי הגירעון לשנתיים הקרובות תאפשר לממשלה להטיל השנה מסים נוספים בשיעור נמוך מהמתוכנן, בהיקף של כ- 5 מיליארד שקל.

 

את הודעתו, סיים לפיד במילים הבאות: ״אנו נוקטים במדיניות כלכלית אחראית ואמיצה שתחזיר את המשק לתוואי הצמיחה ותסייע בהתמודדות מול האתגרים הכלכליים הניצבים בפנינו. נוביל את כלכלת ישראל לצמיחה לא רק משקית אלא גם לצמיחה במשק הבית". לפיד הבהיר כי במרכז התקציב יעמוד האדם העובד שהוא התורם המרכזי לצמיחה במשק.

  

שר האוצר יאיר לפיש והנגיד סטנלי פישר (ארכיון שר האוצר יאיר לפיש והנגיד סטנלי פישר (ארכיון צילום: ענת חממי, דוברות משרד האוצר

 

בבנק ישראל הביעו תמיכה בהחלטתו של שר האוצר להציב יעד גרעון של 3% לשנת 2014 כפי שהוצג היום בפגישה בפני ראש הממשלה ופורסם לפני זמן קצר על ידי משרד האוצר. נגיד בנק ישראל, פרופ' סטנלי פישר: "אני מעריך מאוד את החלטתו של שר האוצר ונחישותו לנקוט בצעדים התקציביים הדרושים על מנת להחזיר את התקציב לתוואי אחראי. אני מאמין שההחלטה הקשה שקיבל השר, יישומה ורצונו להמשיך ולשמור על המשק, ישיבו למדיניות הפיסקלית את האמינות שהיתה גורם חיוני ביכולתו של המשק הישראלי לעמוד בהצלחה מול המשבר הכלכלי בשנים האחרונות וחשובה מאוד בהתמודדותו מול האתגרים הניצבים בפניו. ברור כי יישום החלטה זו ידרוש נקיטת צעדים כואבים. ואולם, עלינו להבין כי החלטה זו הכרחית להגנה על המשק מפני הידרדרות ולצמיחת ויציבות המשק בעתיד".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x