שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

עיני מתכונן למאבק הבא: דן עם ארגוני העובדים על הקיצוצים בתקציב

יו"ר ההסתדרות נפגש עם יו"ר ההסתדרות הרפואית, יו"ר הסתדרות המורים, יו"ר ארגון המורים ואנשי התאחדות הסטודנטים על מנת לתאם שיתוף פעולה אל מול שר האוצר יאיר לפיד

מיקי פלד ותומר אביטל 13:3622.04.13

בהסתדרות מתחילים ללמוד את הלקח של כשלון ההתמודדות מול הממשלה בנושא השמים הפתוחים והחלו להתכונן למאבק הבא לגבי הקיצוצים בתקציב המדינה. הבוקר נפגש יו"ר ההסתדרות עופר עיני עם ראשי ארגוני עובדים נוספים כגון יו"ר ההסתדרות הרפואית ליאוניד אידלמן, יו"ר הסתדרות המורים יוסי וסרמן, יו"ר ארגון המורים רן ארז, יו"ר התאחדות הסטודנטים אורי רשטיק ואנשי התאחדות הסטודנטים על מנת לתאם שיתוף פעולה אל מול שר האוצר יאיר לפיד.

 

עופר עיני ויאיר לפיד עופר עיני ויאיר לפיד צילום: עמית שעל, מיקי נועם אלון

 

לא נקבע עדיין מה יכלול שיתוף הפעולה אולם סביר להניח כי עיקרו יהיה כפול: ראשית, תיאום הדרישות והקווים האדומים במו"מ אל מול האוצר ושנית תיאום הכרזת העיצומים והשביתות. אם אכן עיני יגיע לשיתוף פעולה מסוג זה, אז עשוי להיווצר מצב שכשההסתדרות תאיים בשביתה, זו תכלול גם את המורים, הרופאים ואולי גם מוסדות להשכלה גבוהה.

 

בימים הקרובים יקיים עיני פיגושת נוספות.

 

בתוך כך, שר האוצר יאיר לפיד אמר הבוקר בהמשך לאישור ההסכם אתמול כי "שמים פתוחים הם עובדה מוגמרת. זהו הסכם טוב ונכון לאזרחי ישראל, לכלכלה הישראלית ולתיירות הישראלית. יחד עם זאת, יש להתייחס לבעיות המיוחדות של החברות הישראליות, הנובעות בעיקר מצרכי האבטחה הייחודיים שיש להם, ואותן ניתן לפתור".

 

לפיד הוסיף כי הורה לצוותים המקצועיים במשרד האוצר להביא לפתרון שיסייע לחברות התעופה הישראליות "במציאות המתחדשת של השמים הפתוחים". לדבריו "השביתה הזו היתה מיותרת מתחילתה והיא מיותרת גם כעת". 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x