$
בארץ

לפיד לא ידע על הפגישה בין האוצר לרשטיק בנושא שכר הלימוד

שר האוצר עודכן רק היום בנושא הפגישה שהתקיימה. רשטיק: אנחנו עם היד על הדופק

חן פונדק 21:2209.04.13

שר האוצר יאיר לפיד לא ידע על הפגישה אתמול בין בכירי האוצר ליו"ר התאחדות הסטודנטים. פגישה של 40 דקות, רובה ידידותית, בין יוני רגב, סגן ראש אגף התקציבים, ויו"ר התאחדות הסטודנטים, אורי רשטיק עוררה סערה רבה, שגרמה ללפיד לזמן את רגב לשיחה.

 

בשיחה ביקש לפיד להתעדכן על תוכן השיחה שעומדת במחלוקת. לפי לשכת לפיד, השיחה לא נועדה להוות אזהרה או פיטורין לרגב, אלא רק שיחת עדכון. טרם השיחה, לא היה מודע לפיד שיש דיונים בנושא שכר הלימוד.

 

אתמול פרסם רשטיק בפייסבוק שלו כי בשיחה שזומן אליה למשרד האוצר הוצב לו אולטימטום – להסכים להיכנס למשא ומתן בנושא העלאה בשכר הלימוד, או ששכר הלימוד יעלה ויהיה קיצוץ בהשכלה הגבוהה.

 

יאיר לפיד יאיר לפיד צילום: עטא עוויסאת

 

היום כתב לפיד בפייסבוק כי "אילו חשבתי שהולכים לפגוע בסטודנטים הייתי נוסע אלי הביתה כדי להפגין נגד עצמי בעצמי".

 

נושא העלאת שכר הלימוד אינו חדש והשנה, ללא קשר לממשלה אמור לעלות לדיון זאת בעקבות העובדה שההסכם להקפאת שכר הלימוד מסתיים.

 

לפי ח"כ איציק שמולי עוד בתקופת הכנת התוכנית הרב שנתית ב-2010 רצו באוצר לדון בנושא העלאת שכר הלימוד, אך הוא סירב לכך בתור יו"ר התאחדות הסטודנטים.

 

לעומת זאת יו"ר הות"ת, פרופסור מנואל טרכטנברג, והמנטור של לפיד בענייני מקרו כלכלה, אמר היום בפגישה סגורה בלשכתו כי "לא היה אולטימטום של האוצר על העלאת שכר הלימוד, אלא זה היה תהליך של הידברות שנמשך מספר שבועות".

 

לפי טרכטנברג, כל הצדדים מודעים למצוקה התקציבית ומנסים למצוא פיתרון שלא יפגע בתוכנית הרב שנתית. טרכטנברג אף שיבח את אנשי האוצר בשיחה.

 

יש לציין כי הפגישה בין רגב לרשטיק נעשתה ללא נוכחות של ות"ת או מל"ג – הגוף שבעצם מקשר בין האקדמיה ומשרד האוצר.

 

רשטיק אמר ל"כלכליסט" הערב בצאתו מפגישת החירום שארגנו חברי ההתאחדות בנושא הקיצוץ בהשכלה הגבוהה, כי "רגב אמר לי שאין ברירה צריך לעלות את שכר הלימוד. אפשר לעשות את זה במשא ומתן או לא".

 

לפיד כזכור האשים את התאחדות הסטודנטים בשימוש בפוליטיקה ישנה בכך שהם יצאו בפייסבוק. אבל רשטיק לא כועס: "סטאטוס בפייסבוק זה חשוב, וכל הכבוד. אבל נהיה ערים לכך שיעמדו בהתחייבויות, עד שתקציב המדינה ייחתם ותשלומי שכר הלימוד ישלחו לסטודנטים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x