בארץ

מנכ"ל הכללית: אנחנו מעוניינים לפתוח בית חולים פרטי בצפון

אלי דפס אומר כי הקופה רוצה לרכוש את בית החולים הפרטי אלישע בחיפה, או לפתוח בית חולים משלה באזור הקריות

מיקי פלד 13:0709.04.13

מנכ"ל שירותי בריאות כללית אלי דפס הודיע היום (ג') כי הקופה מנהלת מגעים לרכישת בית החולים הפרטי אלישע בחיפה, הנמצא כיום בבעלות קרן הריט סלע קפיטל. דפס אף הצהיר כי אם המגעים לא ישאו פרי, מתכוונת הקופה לפתוח בית חולים פרטי קטן יותר באזור הקריות, שיכילן בטווח הארוך 12 חדרי ניתוח. לשם השוואה, בבית החולים הפרטי הגדול בישראל, אסותא ברמת החייל בתל אביב, יש כ-20 חדרי ניתוח.

 

כבר כיום מחזיקה הכללית רישיון להפעלת ארבעה חדרי ניתוח פרטיים, כך שאם היא תרכוש את אלישע, שבו יש כ-10 חדרי ניתוח ו-150 מיטות אשפוז, היא תוכל להוסיף עד ארבעה. אם היא תפתח בית חולים משל עצמה, סביר להניח כי תקבל עוד שמונה רישיונות לאחר תקופת הפעלה ראשונית.

 

הרכישה תאפשר לכללית להתחרות במכבי, המחזיקה בבית החולים אסותא הרכישה תאפשר לכללית להתחרות במכבי, המחזיקה בבית החולים אסותא צילום: אריאל בשור

 

אחת הסיבות לרכישת בית חולים כזה היא לא רק הגדלת הכנסות - רכישה כזו תאפשר לכללית להתחרות ביתר קלות על מבוטחים מול מכבי, שמחזיקה ברשת אסותא. כיום הכללית כבר מחזיקה בבעלות על בית חולים פרטי, הרצליה מדיקל סנטר, שבו שמונה חדרי ניתוח.

 

לטענת דפס, כיום תושבי הצפון ממעטים להשתמש במימון ניתוחים פרטיים בעזרת תוכניות הביטוחים המשלימים שלהם, מכיוון שאין להם אפשרות לעשות זאת מעבר לבית החולים אסותא בחיפה, ולשם מימוש האפשרות הם צריכים לנסוע לתל אביב.

 

בשיחה עם כתבים אמר עוד דפס כי סביר להניח שהרעיון בדבר שירותי רפואה פרטיים בבתי חולים ציבוריים – כלומר האפשרות לבחור את המנתח ולשלם לו באמצעות ביטוח של קופת החולים או ביטוח בריאות מסחרי – עשוי לחזור למרכז הבמה.

 

לשאלת "כלכליסט" בנושא ענו בלשכת שרת הבריאות יעל גרמן כי "כרגע השרה לא פוסלת דבר ונפגשת לומדת את כל הנושאים בטרם תגבש עמדה".

 

דפס התייחס גם לעלות הגדלה והולכת של הטיפול באוכלוסייה המזדקנת, ואמר כי חצי מההוצאות הרפואיות של הכללית הן על טיפול ב-21% מבני ה-65 ומעלה שחולים בחמש מחלות כרוניות או יותר. הוא הוסיף כי "אני מבין את ההערה של מבקר המדינה שאמר בעבר כי הקופות מעדיפות את המבוטחים שלהן צעירים ובריאים בגלל העלויות הגדולות של ההוצאה על הקשישים, שאינה משופה על ידי תקציב המדינה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x