$
בארץ

עידן עופר עוזב את הארץ לטובת לונדון

הערכות: האיש העשיר בישראל עוזב את ישראל כדי ליהנות מהטבות מס שמעניקה ממשלת בריטניה, וכן בגלל שיקולים משפחתיים והרחבת הפעילות הבינלאומית של הקבוצה

עופר פטרסבורג, "ידיעות אחרונות" 08:1808.04.13

איש העסקים העשיר בישראל, עידן עופר (57), בעלי החברה לישראל, עוזב את הארץ וישהה רוב הזמן בלונדון בעקבות הרחבת הפעילות הבינלאומית של הקבוצה. אמו, אביבה עופר, כבר העבירה את עיקר פעילותה ללונדון, ואחיו אייל שוהה אף הא זמן רב בלונדון ובניו יורק. בנוסף, בנו מסיים את שירותו הצבאי ועוזב ללימודים בחו"ל.

עידן עופר עידן עופר צילום: אוראל כהן

 

מקורבים לעופר ציינו כי סיבה נוספת להחלטה היא חיסכון במס. לונדון הפכה בשנים האחרנות מוקד משיכה למיליארדרים ואוליגרכים, בעיקר מנסיכויות המפרץ, מרוסיה ומסין. הטבות המס שמעניקה ממשלת ברטניה ניתנות לאנשים עם הון של מיליון ליש"ט לפחות שזכאים לקבל דרכון בריטי לאחר 8 שנים במדינה. גם אנשי עסקים ישראלים נמצאים בעיר, ביניהם לב לבייב בעל השליטה באפריקה ישראל שהעתיק את מגוריו ללונדון לפני חמש שנים. דוברו של עידן עופר מסר כי "הוא איש עסקים גלובלי ושוהה חלק ניכר מזמנו בחוץ לישראל".

 

עופ מתגורר בשנים האחרונות בארסוף ובמגדל רוטשילד 1 בתל אביב. במקביל רכש דירה במלון "מייפלאוור" היוקרתי בניו יורק. לפי דירוג "פורבס" האחרון, עידן עופר הוא הישראלי העשיר בעולם עם הון של 6.5 מיליארד דולר המדרג אותו במקום ה-182 ברשימת עשירי עולם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x