$
בארץ

ליברמן לא רצה את מוץ מטלון כח"כ, דנקנר גייס אותו כדח"צ

משה (מוץ) מטלון נפלט מהכנסת אבל בקרוב הוא עשוי להתנחם במינוי לדירקטוריון דסק"ש. מטלון חתום על הצעת חוק שנועדה להקל על הקמעונאיות בהצגת מחירי המוצרים על המדף. הח"כ לשעבר טוען: "אין לי קשר לשופרסל או לאי.די.בי"

תומר אביטל 07:0007.04.13

בין חברי הכנסת ה־18 שמצאו את עצמם לאחר הבחירות ללא התואר ח"כ ומתחילים למצוא להם עיסוקים חדשים, נמצא גם משה (מוץ) מטלון (59). חבר הכנסת לשעבר מטלון הספיק לכהן במשכן קדנציה אחת מטעם ישראל ביתנו, עד שהודח במפתיע מהרשימה שהרכיב יו"ר המפלגה אביגדור ליברמן לשיבוץ בין המועמדים של סיעתו ברשימת הליכוד ביתנו לכנסת ה־19. 

בהודעה לבורסה של דיסקונט השקעות (דסק"ש) מסוף השבוע שעבר נכתב כי החברה מבקשת למנות את הח"כ לשעבר מטלון לחבר דירקטוריון מטעם הציבור (דח"צ). דסק"ש שבשליטת נוחי דנקנר, מקבוצת אי.די.בי, שולטת בין היתר בכור, באלרון, בשופרסל ובסלקום. לפי ההודעה של החברה, דסק"ש מזמנת אסיפה כללית של בעלי המניות כדי לאשר את המינוי של מטלון לדח"צ לתקופה של שלוש שנים.

 

בוגר קורס דירקטורים

 

אם האסיפה הכללית, שאמורה להתקיים ב־9 במאי, תאשר את המינוי, מטלון מיועד להצטרף גם לוועדת הביקורת, לוועדת התגמול ולוועדה לבחינת דו"חות כספיים של דסק"ש, אם כי בהצהרת המועמדות שלו, נכתב שלמטלון אין מומחיות חשבונאית או פיננסית. מטלון, בוגר קורסים לדירקטורים וקורס פיננסים למנהלים של המרכז הישראלי לניהול (המי"ל), והוא אמור להשלים במאי תואר ראשון במדעי הרוח באוניברסיטה הפתוחה.

 

משה מטלון משה מטלון צילום: גיא אסיאג

 

השכר שצפוי מטלון לקבל על חברותו בדירקטוריון דסק"ש מורכב מגמול שנתי וגמול על השתתפות בכל ישיבה. גובה הגמול ייקבע באסיפה הכללית, אך הוא צפוי לעמוד על כ־100 אלף שקל לשנה ברוטו.

 

למטלון מסתבר יש גם הבנה בעסקי הקימעונאות, שזו אחת מפעילויות הליבה של דסק"ש. לפני יותר משנה הגיש מטלון הצעת החוק שנועדה לאפשר לרשתות מזון ולבתי עסק להציג את מחירי המוצרים על גבי צגים אלקטרוניים. הצעה זו, שמשמעותה הסרת מדבקות התמחור מן המוצרים, הספיקה לעבור קריאה טרומית והיתה צפויה לזכות לאישור הכנסת.

החוק נחשף ב"כלכליסט" וגם העובדה כי מאחוריו עומדות רשתות השיווק ומשרד הלובינג הגדול גורן־עמיר. הרשתות קיוו בעזרתו להוריד עלויות כוח אדם, להימנע מתביעות ולהיפטר מהחובה להדביק מחיר על כל מוצר.

 

"לעזור שיהיה טוב לכולם"

 

מטלון אמר ל"כלכליסט" כי יש לו רקע ניהולי וציבורי והוא הולך לשם כדי "לעזור שיהיה טוב לכולם". לשאלה כיצד הושק הליך מינויו לדסק"ש אמר: "אלו פרטים לא חשובים". ולגבי השאלה אם יש לו היכרות מוקדמת עם דנקנר השיב: "אני לא חייב לענות על השאלה הזו".

 

נוחי דנקנר נוחי דנקנר צילום: עמית שעל

 

מטלון הוסיף שהוא שוקל עוד הצעות במגזר הפרטי. מטלון גם הדגיש: "לא היה לי מעולם שום קשר לשופרסל, לאי.די.בי או לדסק"ש. עסקתי בביטחון וברווחה בכנסת".

 

לאחר שהזכרנו לו את הצעת החוק לאפשר לרשתות להציג מחירים על צגים אלקטרוניים, אמר מטלון כי "הצעת החוק הוסרה על ידי ולא קודמה. ההצעה לתפיסתי היתה טובה, אך עוררה מחלוקת ולחצים לא עניניים. לצערי הציבור הפסיד הצעה צרכנית שהיתה טובה לו".

 

מדסק"ש נמסר בתגובה כי "משה מטלון, לשעבר ח״כ ויו״ר ארגון נכי צה״ל, שבחר בדרך החיים ונתן למדינה מגופו וממרצו כלוחם וכאיש ציבור, הוא אדם עתיר זכויות שאין ולא היה לו שום קשר עסקי לקבוצה או לחברות הנמנות עליה. מועמדותו עברה את כל מבחני אי־התלות ברמה הגבוהה ביותר, כפי שאנו נוהגים בכל הליך של מינוי דירקטור חיצוני".  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x