$
בארץ

"אנדורן היא בת טיפוחיהם של יוגב והבר, הדנ"א הקלאסי של האוצר"

בכיר בשוק ההון: "מנכ"לית האוצר החדשה תנהיג מדיניות אחראית. היא לא חושבת שהתקציב של הממשלה נועד לחלוקת ג'ובים ולשמירה על הקואליציה"

רחלי בינדמן 06:5407.04.13

לאחר פרישתה מאגף התקציבים במשרד האוצר בשנת 2005 כיהנה יעל אנדורן במשך חמש שנים כמנכ"לית עמיתים, הגוף המנהל את שמונה קרנות הפנסיה הוותיקות, ובתחילת השנה שעברה הצטרפה לקרן פלנוס, שהיום שמה קרן ויולה קרדיט. מינויה למנכ"לית משרד האוצר לא מפתיע את האנשים שעבדו לצדה בשוק

ההון.

 

"עבור יאיר לפיד, שאין לו רקע כלכלי או היכרות עם משרד האוצר ועם תהליכי העבודה שלו, בעיקר מול ועדת הכספים והכנסת, היא נכס משמעותי מאוד", אומר בכיר בשוק ההון המכיר היטב את אנדורן. "יש לה ניסיון רב מאוד מכל השנים שלה באגף התקציבים. העובדה שזה מינוי של יאיר חשובה כי היא יוצרת מחויבות מלאה שלה אליו. מבחינתו הוא קנה במינוי הזה המון ניסיון, אבל גם המון מחויבות אישית. היא יכולה לגשר בצורה משמעותית על הפערים שהוא מתמודד איתם. צריך לזכור שמלבד הניסיון שלה באגף התקציבים היא הובילה עם נתניהו, בעת שהיה שר האוצר, את הרפורמות הגדולות במשק, כשהמשק היה במשבר דומה מאוד לזה הנוכחי. במובן הזה היא לא רק פקיד שמכיר את הבירוקרטיה, אלא גם ביצועיסטית שהובילה שינויים מבניים ורפורמות", הוא מוסיף.

 

בכל הנוגע למהלכים הצפויים של אנדורן צופה הבכיר כי "היא תנהיג מדיניות אחראית. היא לא חושבת שהתקציב של הממשלה נועד לחלוקת ג'ובים ולשמירה על הקואליציה. היא מותאמת בדיוק לרפורמות שלפיד רוצה להוביל. אם יהיה לו האומץ הפוליטי, היא תהיה כלי ביצועי מעולה עבורן".

 

ביחס לשאלה מה הביא את אנדורן לקחת על עצמה את התפקיד אומר הבכיר: "היא ויתרה על תנאים טובים בשוק הפרטי. רק עכשיו היא התחילה ליהנות ממשכורת הגבוהה ביותר מפי ארבעה מהשכר שיציעו לה. הנכונות שלה לעזוב מעידה שהאמביציה והנכונות שלה לשלם מחיר אישי נותרו ואפילו גברו. היא לא באה בשביל הפרסום והכסף".

 

גורם בשוק ההון שמכיר את אנדורן היטב מוסיף כי "היא בת טיפוחיהם של אורי יוגב ושל קובי הבר. הבר בוודאי השפיע על ההחלטה למנות אותה. היא הדנ"א הקלאסי של משרד האוצר. היא מכירה מעולה גם את אגף שוק ההון באוצר, שזה יתרון שלא היה למנהלים קודמים. צריך לזכור שהיא ניהלה את הגוף המוסדי הכי גדול בישראל (קרנות הפנסיה הוותיקות - ר"ב)".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x