בארץ

בנט: "אבחן בהמשך את חוק ההסדרים. יש הרבה משימות ומעט זמן"

שר הכלכלה והמסחר נפתלי בנט שלח היום איגרת לתומכיו עם תובנות ראשונות מהתפקיד החדש: "אבחר 5-4 נושאים להתרכז בהם בכהונתי"

כלכליסט 22:0305.04.13

שר הכלכלה והמסחר נפתלי בנט שלח היום איגרת לתומכיו, ובה הוא תיאר חלק ממטרותיו ויעדיו במשרד ושיתף לגבי כמה תובנות.

 

"בגדול, המשימה העיקרית שלי כרגע היא לימוד. המון, המון לימוד בתחומים רבים שמצויים תחת אחריותי: התעשייה הישראלית, התעסוקה, ההגבלים העסקיים, ריכוזיות, מונופולים, ניצול כוח מסחרי לרעה, סחר בינלאומי, השקעות ומדען ראשי, הגנת הצרכן והורדת מחירים", פתח בנט את האיגרת.

 

עוד הוא הוסיף כי "ישנו לחץ זמן מיוחד בשל התקרבות התקציב וחוק ההסדרים". לגבי חוק ההסדרים אמר כי "היתרון הגדול הוא שכך אפשר להזיז דברים מהר. תכניות, רפורמות קשות ועוד, שבדרך של שיגרה היו נתקעים חודשים ואף שנים. החיסרון הגדול הוא שישנה ביקורת פחותה על אותה חקיקה. בשלב זה אני מאמין שהיתרונות גדולים מן החסרונות, אך אבחן זאת בהמשך".

 

נפתלי בנט נפתלי בנט צילום: מיקי נועם אלון

 

בהמשך כותב בנט מספר תובנות ראשוניות שלו מהתפקיד. להלן הן:

 

1. בהגיעי מהמגזר הפרטי הייתה לי דעה מוקדמת מסוימת ביחס לעובדים במגזר הציבורי. הופתעתי מאוד לטובה. החבר'ה כאן במשרד, באגף התקציבים, במשרד רה"מ ולמעשה בכל מגע שנתקלתי הם ברמה מאוד גבוהה, עם מסירות אדירה לעם ישראל, עם אכפתיות עמוקה והבנה עמוקה של תחום עשייתם. בקיצור, יש עם מי לעבוד.

 

2. יש הרבה משימות ומעט זמן. לכן צריך לתעדף, להחליט מה 4-5 הדברים המרכזיים בהם אתמקד. אחרת לא נוכל להזיז כלום. טרם החלטתי מה יהיו נושאים אלו. זוהי החלטה מכרעת.

 

3. נטייה ביצועית ולא אקדמית. במילים אחרות, כולם מסכימים פחות או יותר *מה* צריך לעשות. האתגר הגדול הוא להוציא את התכניות לפועל, מה שנקרא execution.בכך אני מתמקד בבואי לבחור את האנשים שיקיפו אותי.

 

4. הדינאמיקה הראשונית בממשלה היא טובה, לדעתי. אני מזהה גישה עניינית מצד כולם: ראש הממשלה, יאיר לפיד, לבני וכו'. זה עלול להשתנות, אך בינתיים זה נראה טוב. איכות הדיונים היא גבוהה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x