$
בארץ

יעל אנדורן תמונה למנכ"לית האוצר

שר האוצר יאיר לפיד החליט למנות את אנדורן לתפקיד מנכ"לית המשרד במקומו של דורון כהן שמונה על ידי השר הקודם, יובל שטייניץ. אנדורן תהיה האשה הראשונה בהיסטוריה שמכהנת בתפקיד

אמנון אטד 20:1705.04.13

שר האוצר יאיר לפיד החליט היום (ו') למנות לתפקיד מנכ"לית משרדו את יעל אנדורן, לשעבר המשנה לממונה על אגף התקציבים באוצר. אנדורן תהיה האשה הראשונה בהיסטוריה שמכהנת בתפקיד מנכ"ל האוצר, והיא תחליף את המנכ"ל הנוכחי דורון כהן שמונה לתפקיד על ידי שר האוצר הקודם יובל שטייניץ. 

יעל אנדורן, בת 42, עבדה באגף התקציבים באוצר במשך 10 שנים וכיהנה בו בתפקידים שונים. בתפקידה האחרון באגף הייתה כאמור המשנה לממונה על התקציבים. לאחר פרישתה מהאוצר בשנת 2005 כיהנה במשך 5 שנית בתפקיד מנכ"ל הגוף המנהל את שמונה קרנות הפנסיה הגירעוניות "עמיתים", שבמהלכן הובילה כמה מהלכים אסטרטגיים.

 

אנדורן נשואה לאופיר קרני, מנהל הכספים בחברת "דן", ואם לשתי בנות, שירי ורוני. היא בהריון מתקדם וצפויה ללדת בחודש מאי את ילדה השלישי.

 

יעל אנדורן יעל אנדורן

 

לפני כשנתיים פרשה אנדורן מניהול "עמיתים" ובשנתיים האחרונות כיהנה כדירקטור חיצונית בחברת "אל על". בתחילת 2012 הצטרפה כשותפה לקרן פלנוס (כיום: ויולה קרדיט) מקבוצת ויולה. מדובר בקרן המובילה במתן אשראי לחברות טכנולוגיה וכן לחברות מתחום התעשייה המסורתית.

 

עכשיו יהיה עליה להתייצב בראש המשרד הממשלתי המורכב והמסובך מכולם ולהוביל את גיבוש הצעת התקציב לשנים 2013 ו- 2014, הכולל קיצוצים של מיליארדי שקלים והטלת מסים נוספים בסכום של מיליארדי שקלים נוספים. לאחר מכן יהיה עליה להוביל גם את המהלך של אישור התקציב והגזירות בממשלה ובכנסת. 

 

יעל אנדורן ממעטת לתת ראיונות לעיתונות. ב-2008 התראיינה לנעמה סיקולר ב"כלכליסט" והתייחסה לאמביציה הגבוהה שמקורביה ועמיתיה מרבים לייחס לה. "אמביציה היא לא ערך עליון בשבילי, ואף פעם לא היתה. אני רוצה לעשות טוב את מה שאני מגדירה לעצמי שאני רוצה וצריכה. הצורך לעשות טוב ולהצליח הוא המנוע הפנימי שלי, לא אמביציה אך ורק לשם האמביציה, ובטח שלא דורסנות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x