$
בארץ

דירוג "פורבס": שרה נתניהו - האישה החזקה ביותר בישראל

נתניהו הוגדרה כחור שחור - אישיות בעלת כוח אנרגטי שמסוגלת לחולל סדרי מציאות חדשים; במקום ה-23 דורגה עורכת "כלכליסט" גלית חמי

כלכליסט 15:2524.03.13

שרה נתניהו, רעייתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, היא האישה החזקה בישראל - כך עולה מן הדירוג השנתי של 50 הנשים החזקות שערך מגזין "פורבס ישראל" ומתפרסם בגיליון מיוחד לפסח.

 

מהדירוג עולה שהשפעתה של נתניהו נובעת בעיקר ממעורבותה במינויים רבים בסביבת ראש הממשלה. על פי כמה מהמקורות שהתראיינו ל"פורבס", מעורבותה במינויים אינה נעצרת בלשכת ראש הממשלה, אלא גם בתפקידים משמעותיים בשירות המדינה. "היא מתערבת בכל הדרגים", אמר אחד המקורות, "בכירים כזוטרים".

 

אחד הדימויים המעניינים המצוטטים בכתבה בנוגע לכוחה של נתניהו לקוח דווקא מעולם האסטרו־פיזיקה: אחד מהמקורבים לשעבר המשיל אותה לחור שחור, אישיות בעלת כוח אנרגטי ממוקד כל כך בתוך המערכת, שמסוגלת לשנות ולחולל סדרי מציאות חדשים בחלל הפוליטי בישראל בעוצמה אדירה - גם אם לא תמיד ניתן לראות או לזהות את מקור הכוח המניע.

 

שרה ובנימין נתניהו. "מתערבת בכל הדרגים" שרה ובנימין נתניהו. "מתערבת בכל הדרגים" צילום: חיים צח

 

במקום השני בדירוג הנשים המשפיעות נמצאת מנכ"לית בנק לאומי רקפת רוסק עמינח, שהחליפה בתפקיד אישה חזקה אחרת - גליה מאור. בכך הפכה רוסק עמינח למנכ"לית הצעירה ביותר בתולדות הבנק.

 

שלישית בדירוג נמצאת הישראלית היחידה שמופיעה גם בדירוג הנשים החזקות בעולם של מגזין "פורבס" - שרי אריסון, בעלת קבוצת אריסון. בראיון ל"פורבס ישראל" לרגל בחירתה, שמה אריסון את הדגש על תרומת עסקיה לחברה, ועל יום "מעשים טובים" שהחל בישראל ביוזמתה. "גם בעסקים צריכים לשים את המיקוד בערך המוסף", היא אומרת. "ערך מוסף שבא לידי ביטוי באנשים, בקהילה, במדינה ובעולם. אני משתדלת כל החיים שלי להביא חזונות לאיפה שאני נמצאת".

 

שרי אריסון. דורגה במקום ה-3 שרי אריסון. דורגה במקום ה-3

 

במקום הרביעי בדירוג נמצאת יו"ר שטראוס עפרה שטראוס, ואת החמישייה המובילה סוגרת ד"ר קרנית פלוג, המשנה

לנגיד בנק ישראל סטנלי פישר, אשר נחשבת על ידי פישר עצמו ורבים במערכת הכלכלית למועמדת בולטת לרשת אותו לאחר פרישתו הצפויה מן התפקיד ביוני הקרוב.

 

במקום ה-23 של הדירוג שפרסם "פורבס" נמצאת גלית חמי, עורכת "כלכליסט". בין הנשים החזקות דורגו מנהלות בכירות שנכנסו לתפקידים חדשים: מנכ"לית בזק הטריה סטלה הנדלר ורוית ברניב, היו"ר החדשה של דירקטוריון תנובה. מנגד, בולטת בהיעדרה זהבית כהן-יוסף, מנכ"לית קרן ההשקעות אייפקס ישראל, שנאלצה לסגת מעמדות ניהול פעילות בחברות שבהן שולטת אייפקס, ולהתפטר מתפקידה כיו"ר תנובה ומראשות דירקטוריון פסגות.

 

העשירייה המובילה:

1. שרה נתניהו

2. רקפת רוסק-עמינח, מנכ"לית בנק לאומי

3. שרי אריסון, בעלת קבוצת אריסון

4. עפרה שטראוס, יו"ר קבוצת שטראוס

5. קרנית פלוג, המשנה לנגיד בנק ישראל

6. אפרת פלד, יו"ר ומנכ"ל אריסון השקעות

7. מיכל עבאדי בויאנג'ו, החשבת הכללית במשרד האוצר

8. ליאורה עופר, יו"ר מליסרון

9. סטלה הנדלר, מנכ"לית בזק

10. סמדר ברבר צדיק, מנכ"לית הבנק הבינלאומי

בטל שלח
    לכל התגובות
    x