$
בארץ

העיתונות החרדית מודה: ההטבות למשפחה חרדית בחודש - יותר מ-6,000 שקל

בגיליון סוף השבוע של 'משפחה' הוערך הנזק שיגרם לציבור החרדי בעקבות יישום ההסכמים הקואליציוניים בכ-2.3 מיליארד שקל

תומר אביטל 12:3224.03.13

העיתונות החרדית הודתה בשבוע שעבר לראשונה כי משפחה חרדית ממוצעת מקבלת מהמדינה הטבות בשווי של יותר מ-6,000 שקל בחודש וכי שווי ההטבות לאברכים מגיע למיליארדי שקל. כך חשפה היום (א') עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון.

 

 

בגיליון סוף השבוע של 'משפחה' נטען כי משפחה חרדית ממוצעת תפסיד 71,954 אלף שקל בשנה בעקבות יישום ההסכמים הקואליציוניים כלומר 6,000 שקל בממוצע בחודש.

 

חרדים בקניות (ארכיון) חרדים בקניות (ארכיון) צילום: יובל חן

 

כמו כן הוערך סך הנזק שיגרם לציבור החרדי בכ-2.3 מיליארד שקל. החישוב כולל בין היתר את האפשרות ששר האוצר יכין תוכנית לשילוב קריטריון 'מיצוי כושר ההשתכרות', לפיו רק מי שעובד - ויכול לעבוד – יהיה זכאי לתמיכות, הנחות ופטורים שמעניקה המדינה. 'משפחה' מעריך את הנזרק שתגרום התוכנית הזו למשפחת אברך בכ-3,000 שקל בחודש.

 

בין היתר נכתב בכתבה: "משמעות הסעיף (של ביטול התקציבים לתלמידי חו"ל - סעיף שהופיע גם בדו"ח טרכטנברג. ת.א) היא עבור ישיבות רבות מהלומה כלכלית שספק אם יתאוששו ממנה". בעיתון טוענים כי ישיבת מיר למשל מדווחת על אלפי תלמידים מחו"ל ולכן תספוג קיצוץ של יותר משליש מתקציבה (כ-20 מיליון שקל, מתוך תקציב של 50 מיליון שקל).

 

סמנכ"ל חדו"ש שחר אילן אמר בתגובה: "במשך 15 השנים האחרונות הכחישו הפוליטיקאים והתקשורת החרדים את התחקירים על הטבות הענק שמקבלים האברכים. עכשיו כשהכסף בסכנה, יש פתאום נכונות להודות שהכל נכון. מומלץ לתקשורת החרדית לא להיסחף אחרי ההיסטריה של הפוליטיקאים החרדים, אלא להתחיל בחשבון נפש, איך קרה שהם המאיסו את עצמם כל כך על הציבור".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x