שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

גפני נגד לפיד: "כלכלה לא מנהלים בפייסבוק"; יחימוביץ': "הוא נשמע בדיוק כמו נתניהו"

יו"ר ועדת הכספים לשעבר תקף את שר האוצר על הסטטוס שהעלה אתמול לפייסבוק ובו טען כי "במקום לנהל כלכלה נכונה - לקחו הלוואות ענק ועשו מסיבה". גפני: "על לפיד ללמוד קודם את כלכלת ישראל לפני שיתרברב בפייסבוק על הצעדים שיעשה ובהם קיצוצים ופגיעה בשכבות החלשות"

תומר אביטל 12:0324.03.13

"כלכלה לא מנהלים בפייסבוק והאוברדרפט של המדינה לא צץ פתאום. ראוי היה ששר האוצר הנכנס ילמד קודם את כלכלת ישראל לפני שיתרברב בפייסבוק על הצעדים שיעשה ובהם קיצוצים ופגיעה בשכבות החלשות", כך תקף הבוקר (א') יו"ר ועדת הכספים לשעבר משה גפני (יהדות התורה) את שר האוצר החדש יאיר לפיד בעקבות הסטטוס שהעלה אתמול לפייסבוק.

 

לפיד כתב אמש בין היתר כי "הבעיה נוצרה מפני שבמקום לנהל כלכלה אחראית לקחו הלוואות ענק ועשו מסיבה. אני לא הולך לחזור על הטעות הזו".

 

גפני הוסיף הבוקר: "אילולא עסק לפיד במו"מ הקואליציוני בג'ובים ובנושאים פופוליסטיים, היה לו זמן ללמוד ולהבין את תפקידו החדש".

 

שר האוצר יאיר לפיד שר האוצר יאיר לפיד צילום: אלכס קולומויסקי

 

גם יו"ר מפלגת העבודה ח"כ שלי יחימוביץ' (יו"ר האופוזיציה המיועדת) מיהרה לגנות את לפיד. בין היתר כתבה "לפיד קם בבוקר, והוא נשמע בדיוק, אבל בדיוק, כמו נתניהו... אחי העבדים, אתם הולכים להמשיך להיות הכספומט של המדינה ולשלם את המחיר. אחי העבדים, אני לא מבין בכלכלה כפי שאמרתי לכם ביושר, אבל את שיעורי הכלכלה הראשונים אני לוקח מפקידי האוצר. כתינוק בן יומו הם מלמדים אותי את המילים ואת התוכניות הישנות, אלה שממילא כבר שוכבות מוכנות מימי נתניהו".

 

ח"כ שלי יחימוביץ' ח"כ שלי יחימוביץ' צילום: עמית שעל

 

ח''כ ראובן (רובי) ריבלין מנגד הגן על לפיד ואמר כי "ההתקפות על הכוונה לבצע קיצוצים אינן במקומן. מצבה של הכלכלה הישראלית מושפע בעיקרו מהמשבר העולמי, וכעת עיקר משימת משרד האוצר הוא בלימת הגירעון תוך הקפדה על מסגרת התקציב, ובמינימום פגיעה לחסרי הישע. על הכנסת צריכה לעמוד מקשה אחת ולגבות את הממשלה על מנת להעביר תקציב".

 

בתוך כך, לפיד וראש המטה החדש שלו דני וסלי עורכים סבב ישיבות חפיפה שיימשך גם לאחר החג. היום יפגש לפיד עם החשבת הכללית מיכל עבאדי ובערב יערוך ישיבות בנושא התקציב הבא בהן ישתתפו סגני ראש אגף התקציבים.

 

הישיבה הראשונה תתקיים עם הסגנים הבכירים אייל אפשטיין וראובן קוגן. בשלב זה לא מתקבלות החלטות, אלא מדובר בישיבות עדכון בהן מוצגות ללפיד הצעות לרפורמות והתאמות פיסקליות.

 

הישיבות היום מתקיימות במשרד האוצר בירושלים, ובימי חמישי וששי בבוקר ייערכו בלשכת שר האוצר בתל אביב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x