$
משפט

חצי שנת עבודות שירות וקנס של 150 אלף שקל לעמוס בוחניק

כך גזר הבוקר ביהמ"ש המחוזי על שותפו של ממציא מדבקת הפלא אריק קליין, שהורשע בקבלת דבר במרמה והוצאת שיק ללא כיסוי

זוהר שחר לוי 12:5620.03.13
בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר הבוקר (ד') חצי שנת מאסר שירצה בעבודות שירות וקנס של 150 אלף שקל לד"ר עמוס בוחניק, שותפו של אריק קליין שהורשע בקבלת דבר במרמה והוצאת שיק ללא כיסוי.

 

בוחניק נידון לעבודות שירות, זאת על אף שהמדינה עתרה להטיל עליו עונש חמור יותר של עד שנתיים מאסר, אולם שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, דוד רוזן, לא קיבל את העמדה העונשית בעניינו. את עבודות השירות, כך לפי גזר הדין, ירצה בוחניק בבית החולים תל השומר.

 

אריק קליין ועמוס בוחניק אריק קליין ועמוס בוחניק צילום: אוראל כהן

 

בינואר האחרון הורשעו קליין ובוחניק בעבירות מרמה ומאז נידון קליין ל-87 חודשי מאסר, הכוללים עונש מאסר על תנאי

בתיק אחר שהופעל נגדו. כתב האישום נגד קליין ושותפו בוחניק הוגש במאי 2011, וממנו עלה כי השניים ביצעו עבירות מרמה והונאה במסווה של פעילות עסקית בהיקף של למעלה מ-10 מיליון שקל. שני תחקירים שפורסמו במוסף "כלכליסט" ביולי 2010 ובמרץ 2011 חשפו את שיטות ההונאה והמרמה לכאורה בהן נקטו קליין ובוחניק. השניים פרצו לתודעת הציבור לראשונה בקיץ 2009 עם פטנט "מדבקת הפלא", שכביכול מסוגלת לחזות התקפי לב.

 

אחרי שנחשף שלא היתה עסקה כזו, השניים הורידו פרופיל והמשיכו לבצע מעשי מרמה והונאה ממשרדיהם בבית גיבור ברמת גן, ועמלו על גיוס משקיעים לכל מיני המצאות פיקטיביות.

 

"בוחניק", כתב השופט בנימוקי גזר הדין, "הינו אדם נורמטיבי בעל מוניטין אשר הלך שבי אחר קליין ורעיונותיו ובדרכו זו, נסחף לחוף בלתי מוכר לו. בוחניק עשה מאמצים לתיקון תוצאות מעשיו והחזיר סכומים ניכרים לחלק מן המתלוננים עבור השקעותיהם במיזמים השונים".

 

עוד הוסיף השופט כי "בוחניק שיתף פעולה, בסך הכל, עם רשויות אכיפת החוק ונטל אחריות על הנזקים שנגרמו למתלוננים עקב מעשיו. ראוי להתחשב בנסיבותיו האישיות והמשפחתיות שלו וליתן משקל ניכר לתרומתו הרבה לחברה, למצבו הבריאותי אשר הורע לאחר הכרעת הדין ולעובדה כי משפחות עובדיו, כ-240 במספר, סמוכות על שולחנו".

 

מעוה"ד הדין של בוחניק, נתי שמחוני, אסף קליין ויואב סננס, נמסר בתגובה: "למוצאים אנו לברך על המסקנה אליה הגיע בית המשפט הנכבד לפיה אין מקומו של מר בוחניק מאחורי סורג ובריח. אנו תקוה כי בכך באה פרשה זו לסיומה ובערבו של חג החירות, יוכל ד"ר בוחניק להמשיך בעשייתו הברוכה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x