שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

יאיר לפיד: "להיות שר אוצר זה קשה במיוחד לאנשים טובים"

כך אמר השר הנכנס בטקס חילופי השרים במשרד והוסיף: "כשר אוצר אתה יכול לחתום על הסכם שאומר ש-100 יפוטרו ו-300 ישיגו עבודה, אז 100 איש שונאים אותך"

תומר אביטל 11:5519.03.13

"להיות שר אוצר זה קשה במיוחד לאנשים טובים", כך אמר השר הנכנס יאיר לפיד בטקס חילופי השרים במשרד, שהסתיים לפני דקות אחדות. "הרי אם אתה שר אוצר שיכול לחתום על הסכם שאומר שמאה יפוטרו ו-300 ישיגו עבודה אתה חותם כי אתה משוכנע שזה טוב, ואז מאה איש שונאים אותך והבת שלך צריכה לעבור בהפגנה שלהם", הוסיף לפיד. הוא פנה לשר האוצר היוצא יובל שטייניץ, "הדבר המרשים יובל זה שגם המתנגדים שלך יודעים שאתה אדם טוב ואכפתי. בשם מדינת ישראל אני מודה לך". לפיד סיפק נאום קצר במיוחד אך הדגיש "את טקס הכניסה שלי נעשה אחרי התקציב".

"הגעתי בתקופה של משבר עולמי קשה ביותר שהחל לתת את אותותיו גם במשק הישראלי. הגעתי בתקופה של מהומת אלוהים ואני מסיים בתחושה של סיפוק", הכריז מנגד השר היוצא בנאום ארוך במיוחד. "יאיר- עובדי האוצר- זו סיירת מטכ"ל של השירות הציבורי. באת מהתקשורת- משני הגופים החזקים ביותר בה - וזה יתרון. אתה תראה שמה שרואים משם זה לא מה שרואים מכאן - וההפך".

 

יאיר לפיד ויובל שטייניץ בהשבעת הממשלה, אתמול יאיר לפיד ויובל שטייניץ בהשבעת הממשלה, אתמול צילום: מיקי נועם אלון

 

שטייניץ הוסיף: "אני מעביר לך את הכלכלה במצב טוב מזה שקיבלתי אותה. עכשיו ה-50 טון עברו לכתפיים של יאיר".

 

סגן שר האוצר הטרי מיקי כהן (יש עתיד) אמר "התמודדתי עם משימות מורכבות בעבר וברור לי שגם פה יהיה לא פשוט. לא אחת היו לי חיכוכים ונושאים במחלוקת עם האוצר והתרשמתי ממקצועיותם".

 

"זה לא עוד טקס, אלא טקס שמחבר דמוקרטיה ופוליטיקה", הסביר מנחה הטקס, הממונה על השכר קובי אמסלם, "בניגוד לאחרים אף אחד לא יודע מתי יקרה והוא מלא בתוגה ושמחה". כשהציג את השר היוצא שטייניץ אמר "הוא שר אוצר שכיהן כפליים מהצפוי, אהב מוזיקה קלאסית אך נהנה מחוש הומור".

 

כבר כשנכנס לבניין האוצר בקפלן 3, המתינו ללפיד כ-50 עובדי אוצר מתרגשים שנופפו לו לשלום. לפיד חייך לעברם ואמר "אני מתרגש. תודה רבה".

 

מנכ"ל האוצר דורון כהן בירך גם כן את השרים המתחלפים והזכיר כי שטייניץ נכנס לתפקיד "בתקופה סוערת והצליח להוביל ולנווט את הספינה ולהביא את הצמיחה ללמעלה מ-12%. הצמיחה מחלחלת למי שמועסק - לא למי שמובטל. היו רפורמות משמעותיות - ששינסקי שדאג לחלוקה צודקת יותר של אוצרות הטבע והצטרפות ל-OECD".

 

כהן עוד אמר ללפיד כי "אתה מקבל משרד- עם כל הצניעות- המקצועי ביותר בממשלה. אנשים מצוינים. עם זאת יש תחושה שאנו יושבים על הקופה ולא רוצים לחלק - היא לא נמצאת בתחתית המשרד אלא בכיסם של כל האנשים. אתה נכנס לתפקיד הלוביסט של שאר האנשים שכל הסקטורים רוצים את כספם. כשנותנים- תזכור- זה מכיסם של שאר האנשים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x