$
בארץ

קבלת פנים לשר: עתירה נגד משרד החינוך עקב הקיצוץ בחינוך המיוחד

13 עמותות המפעילות מוסדות לחינוך מיוחד דורשות לבטל את ההחלטה לפיה התקציב המיועד לטיפולים פרא-רפואיים יקוצץ בין 15% ל-30%

חן פונדק 12:2818.03.13

הרב שי פירון, שר החינוך החדש שיושבע היום, יצטרך לטפל בין השאר עם היכנסו לתפקידו באחד מאהנושאים הקרובים לליבו: החינוך המיוחד. 13 עמותות המפעילות מוסדות לחינוך מיוחד בהן לומדים אלפי תלמידים עם לקויות שונות הגישו אתמול (א') עתירה בנושא לבית המשפט לעניינים מינהליים בירושלים. 

 

העותרים דורשים לבטל את ההחלטה לפיה התקציב המיועד לטיפולים פרא-רפואיים יקוצץ בשיעור של בין 15% ל-30%.

 

בית ספר (ארכיון) בית ספר (ארכיון) צילום: חיים צח

 

העמותות, באמצעות עו"ד בעז פייל ממשרד עורכי הדין יגאל ארנון, טוענות כי הקיצוץ אמור להיות רטרואקטיבי בשל הוצאות שהוצאו כבר מתחילת שנת הלימודים. בין הטיפולים שיקוצצו: פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק וקלינאות תקשורת – כולם חיוניים לקידומם של התלמידים בחינוך המיוחד. ההחלטה לפי העתירה, מביאה לקיצוץ של כ-13 מיליון שקל.

 

בין העמותות שהגישו את העתירה - על"ה – עזר לילד המיוחד, "אוהל שרה" מרכז לחינוך ולשיקום הילד המיוחד ודרך התורה – חינוך ועתיד.

 

העמותות, המאוגדות באמצעות "פורום הארגונים לחינוך המיוחד", טענו כי ההודעה שקיבלו בפברואר ממשרד החינוך תפסה אותן לא מוכנות, שכן פעילות העמותות מבוססת על מדיניות משרד החינוך בשנים עברו ולכן כבר חתמו על הסכמים מחייבים עם נותני השירותים הפרא-רפואיים.

 

ההודעה של משרד החינוך אמרה כי תקציב שעות המיועד לטיפולים פרא-רפואיים ואשר מועבר לכיתות ותיקות יופחת ב-15% ואילו התקציב המועבר לכיתות חדשות יקוצץ ב-30%.

 

ממשרד החינוך נמסר: "המשרד פעל להשוות את תקציב סל שח"מ (שעות חינוך מיוחד) אשר היה בחינוך המוכר שאינו רשמי לזה הקיים בחינוך הממלכתי (הרשמי), למעט מקרים נקודתיים וחריגים המצויים בשני זרמי החינוך". המשרד הסביר כי טרם השינוי, תוקצב המוכר שאינו רשמי בנושא סל שח"מ בשיעור של 100% לעומת החינוך הממלכתי שתוקצב בשיעור של 70%".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x