$
בארץ

הפתעה: ועד עובדי חברת החשמל מתנגד להעלאת התעריף ב-10%

לטענת יו"ר הוועד, העלאת התעריף עתידה למוטט את חברת החשמל כיוון שהיא תשרת בעיקר את בעלי תחנות הכוח הפרטיות. צרפתי: "הפתרון צריך להיות הסדר בין החברה למדינה לעובדים"

ליאור גוטמן 14:5810.03.13

ועד עובדי חברת החשמל הודיע היום (א') במפתיע על התנגדותו להעלאת תעריף החשמל הכללי. בשיחה עם "כלכליסט" הסביר יו"ר ועד העובדים דוד (מיקו) צרפתי שהעלאת התעריף הקרובה, שנאמדת בטווח של 10%-12%, עתידה למוטט את חברת החשמל כיוון שהיא תשרת בעיקר את בעלי תחנות הכוח הפרטיות.

 

יו"ר הוועד, מיקו צרפתי יו"ר הוועד, מיקו צרפתי צילום: אוראל כהן

 

לטענת צרפתי בעלי התחנות הפרטיות הקימו אותן בעלות נמוכה יחסית, ואם מוסיפים לכך את עלויות התפעול הנמוכות שלהם מגיעים למסקנה לכאורה שהעלאת התעריף תשפר בעיקר את מאזניהם הכספיים של המתחרים על חשבונה של חברת החשמל.

 

צרפתי מסכים שהעלאת התעריף אמורה לשפר את מצבה הכללי גם של חברת החשמל, אולם בשל נטל חובות שהיא צוברת, שהיקפן כבר מגיע ל-75 מיליארד שקל, על המדינה לתת פתרון בדמות רפורמה כללית שתשפר פיננסית את חברת החשמל. "זו שאלה של התנהלות מדינה. הפתרון צריך להיות הסדר בין החברה למדינה לעובדים. בצורה זו של העלאות תעריף כל שנה הכל יתמוטט", הוא אומר.

 

יצוין שהעלאת התעריפים המתוכננת עתידה לפצות את חברת החשמל על עלויות הדלקים החריגות שנרשמו בשנת 2012, שמקורן בשריפת סולר במקום גז מצרי או ישראלי שנעדרו מסל הדלקים של חברת החשמל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x