שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

נתניהו ולפיד סיכמו: מנהיג "יש עתיד" יהיה שר האוצר הבא של ישראל

זאת בסיומו של מו"מ מפרך בין הצדדים; לפיד, שמפלגתו זכתה ב-19 מנדטים בבחירות האחרונות, יחליף בתפקיד את יובל שטייניץ

כלכליסט 22:0008.03.13

שר האוצר הבא של ישראל יהיה מנהיג מפלגת "יש עתיד", יאיר לפיד, כך סוכם בפגישה שנערכה היום (ו') בינו ובין ראש הממשלה, בנימין נתניהו. לפיד, שמפלגתו זכתה ב-19 מנדטים בבחירות האחרונות, יחליף בתפקיד את יובל שטייניץ.

 

 

 

סיכום זה מגיע בהמשכו של משא ומתן מפרך בין הצדדים, שאף פוצץ על ידי אנשי "יש עתיד". במהלכו אף טענו אנשיו של ראש הממשלה כי הציעו ללפיד את תיק האוצר, ואילו תיק החוץ, שהיה אפשרות מבחינתו של לפיד, יישאר בידי הליכוד ביתנו.

 

"לא יהיה מנוס מקיצוץ בקצבאות הילדים"

 

לפני הבחירות ערך "כלכליסט" פרויקט מיוחד ובו פנה למפלגות והציג בפניהן שאלות בנוגע למצען הכלכלי חברתי. אלו חלק מהתשובות שהתקבלו מטעם "יש עתיד", וניתן ללמוד מהן באשר לעמדותיו של שר האוצר המיועד:

 

בנוגע לתמיכה אפשרית בהגדלת הגירעון נמסר כי "העלאה נוספת של יעד הגרעון תהיה החלטה לא אחראית. לכן יש לקצץ בתשלומי העברה לבחורי ישיבות שאינם משרתים בצבא ולא יהיה מנוס מקיצוץ בקצבאות הילדים ובתקציבים המופנים להתנחלויות אשר נמצאות מחוץ לגושי ההתיישבות הגדולים ואשר אינם קשורים להוצאות הנובעות מגידול טבעי באוכלוסייה".

 

 

 

בתשובה לשאלה "האם ניתן לקצץ בתקציב הביטחון שלא באמצעות התייעלות פנימית?" נמסר כי "לאור הגרעון בתקציב המדינה אנחנו נמליץ לא להעלות את תקציב הביטחון, כפי שתוכנן, וכך יחסכו כ־3 מיליארד שקל. כמו כן ניתן לקצץ בתקציב הביטחון על פי מתווה ועדת ברודט". 

 

 

לפיד. "נמליץ לא להעלות את תקציב הביטחון" לפיד. "נמליץ לא להעלות את תקציב הביטחון" צילום: איי אף פי

 

בנוגע למלחמה במחירי הדיור נמסר כי המפלגה "הציגה תכנית שבבסיסה בניית 150 אלף יחידות דיור תוך עשר השנים, בעשר ערים מרכזיות בישראל. התוכנית תמומן מכספי משקיעים מוסדיים והבניה תתבצע על קרקע ממשלתית. התוכנית תאפשר לצעירים מגורים בשכירות במרכזים עירוניים במחיר הנמוך ב־35% מהממוצע בשוק, תוריד את מחירי הדירות לקנייה ותאפשר הטבות לאוכלוסיות מועדפות שיוגדרו, כדוגמת שוטרים, מורים, אנשי מערכת הביטחון ועובדים סוציאליים. 5% מהדירות שיוצעו בפרויקט יוקצו לדיור ציבורי"

 

בנוסף המפלגה הביעה תמיכה במסקנות ועדת הריכוזיות ו"רואה בקיומה של תחרות ובעידוד היצירתיות והפיתוח, כלי מרכזי במאבק להורדת יוקר המחיה. זאת תוך קידום וסיוע לעסקים קטנים".

.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x