$
בארץ

המשקיעים הזרים חוזרים לבורסה: השקיעו 430 מיליון דולר מתחילת השנה

זאת לעומת מימושים נטו בחודשים הקודמים. מנתוני בנק ישראל עולה עוד כי תושבי החוץ מעדיפים להשקיע באג"ח ממשלתיות

אמנון אטד 11:0006.03.13

המשקיעים הזרים חוזרים להשקיע במניות ישראליות הנסחרות בבורסה של תל אביב. בחודש ינואר הסתכמו ההשקעות נטו (עודף השקעות חדשות על מימושים) של תושבי חוץ בבורסה בכ-340 מיליון דולר. זאת לעומת מימושים נטו של כ-90 מיליון דולר בחודש דצמבר 2012 ושל כ-105 מיליון דולר בחודש נובמבר.  

מנתונים שמפרסמת היום (ד') החטיבה למידע ולסטטיסטיקה של בנק ישראל מתברר עוד כי מגמה זו נמשכה גם בחודש פברואר, והמשקיעים הזרים השקיעו בחודש זה במניות סכום נטו של כ-90 מיליון דולר נוספים.

 

בורסת ת"א. המשקיעים הזרים חזרו בורסת ת"א. המשקיעים הזרים חזרו צילום: עמית שעל

 

יחד עם חידוש ההשקעות במניות ממשיכים המשקיעים הזרים להשקיע באגרות חוב שקליות של הממשלה ולצאת בהדרגה משוק אגרות המק"מ שמנפיק בנק ישראל. בחודש ינואר הסתכמו ההשקעות הזרות נטו באג"ח ממשלתיות בסכום של כ- 200 מיליון דולר, והמימושים בשוק המק"מ הסתכמו בכ-40 מיליון דולר. נתונים ראשוניים של בנק ישראל לחודש פברואר מצביעים על מגמה דומה: השקעות של כ- 270 מיליון דולר באג"ח ממשלתיות ומימושים בהיקף של כ- 150 מיליון דולר במק"מ.

 

נתוני בנק ישראל מצביעים גם על המשך ההשקעות הישירות (השקעות שלא באמצעות רכישת מניות בבורסה) של תושבי חוץ בישראל. בחודש ינואר הסתכמו ההשקעות הישירות שביצעו משקיעים זרים דרך מערכת הבנקאות המקומית בכ-450 מיליון דולר בהמשך להשקעות של כ-340 מיליון דולר שבוצעו על ידם באפיק זה בחודש הקודם. בניגוד לחודשים קודמים הפעילות של המשקיעים הזרים בהשקעות ישירות התפזרה הפעם על פני מספר רב של חברות ישראליות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x