$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

הב.מ.וו החדשה של השרים תחכה לקיץ 2013

באוצר הקפיאו את הרכישה משום שהיא לא נכללה בתקציב 2012, שאליו הממשלה מחויבת

תומר הדר ותומר אביטל 06:5106.03.13

גם אם בשבועיים הקרובים תורכב ממשלה חדשה, שריה יצטרכו להמתין לחודשי הקיץ עד שיקבלו מכוניות חדשות. ל"כלכליסט" נודע שלאחרונה הודיע משרד האוצר למינהל הרכב הממשלתי להקפיא את רכישתן של מכוניות עבור השרים החדשים. 

הרקע להחלטה הוא שעקב הקדמת הבחירות ואי־אישור תקציב חדש המשרדים מתפקדים לפי תקציב 2012, בחלוקה ל־12 חודשים. הכוונה היא לתקציב שאושר עוד ב־2010 וללא תוספות שהתקבלו בשנתיים האחרונות. רכישת כלי רכב חדישים תחייב תוספת לתקציב או אישור מיוחד מצד החשכ"ל מיכל עבאדי־בויאנג'ו, שאמונה על התקציב הזמני, ובממשלה לא מתכוונים לממש את ההליך החריג.

 

ב.מ.וו 528. השרים יסתפקו באאודי ב.מ.וו 528. השרים יסתפקו באאודי

 

כדי שהשרים החדשים לא יישארו ללא רכב, יועברו אליהם רכבי קודמיהם בתפקיד - מדגמי סקודה סופרב ואאודי A6. גורם

ממשלתי אמר אתמול כי "השרים יכולים לשרת היטב גם מרכבי קודמיהם", והוסיף באירוניה כי זה עשוי להאיץ אותם לאשר את התקציב החדש.

 

בשנה שעברה זכו במכרז לאספקת כלי רכב לשרים דוד לובינסקי, שתספק סיטרואן C5 תמורת 178 אלף שקל ודלק מוטורס, שתספק מכוניות ב.מ.וו  528, שמחיר המחירון שלה הוא 398 אלף שקל, ונרכשת על ידי מדינת ישראל ב־205 אלף שקל. בחודש שעבר פורסם כי גם חברי הכנסת החדשים יצטרכו להמתין לתקציב החדש לכלי הרכב שיירכשו עבורם. ממשרד האוצר נמסר: "בהיעדר תקציב מאושר ל־2013 הונחה מינהל הרכב להקפיא רכש של כלי רכב".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x