$
בארץ

גפני: "נחשוף את העברת המיליארדים להתנחלויות מבודדות"

יו"ר ועדת הכספים תוקף את הבית היהודי: "אם נציגי המתנחלים הולכים לפגוע במוסדות התורה ולימוד התורה, הכל יוצף על השולחן"

תומר אביטל 18:2605.03.13

"נחשוף את העברת המיליארדים להיאחזויות מבודדות", כך אמר יו"ר ועדת הכספים משה גפני (יהדות התורה). בראיון למוסף השבת של "יתד נאמן" הצהיר גפני: "אם המתנחלים ידרשו שוויון בנטל, נבדוק גם אותם בציציות. אם נציגי המתנחלים הולכים לפגוע במוסדות התורה ולימוד התורה, הכל יוצף על השולחן".  

גפני ירה חיצים בעיקר לעבר הבית היהודי, ואיים שייתן פומבי ל"נושא של כפל התמיכה בישיבות ההסדר, הנושא של העברת מיליארדים להיאחזויות מבודדות מקבלות מיליארדים – הכל יוצף".

 

גפני, שעשוי לוותר בקרוב על כיסאו עקב משחק הכיסאות הקואליציוני, אמר אתמול (ב') בדיון הסיעה כי "אם יפגעו בישיבות של עם ישראל שמקבלות סכומים זעומים - הבית היהודי מוביל את המהלך הזה - אז הכל יהיה על השולחן. יש חיי חברה שלא פוגעים אחד בשני בישראל. אין מצב שתיפגע רק האוכלוסייה שנפתלי בנט לא חפץ ביקרה כי הוא הולך עם יאיר לפיד".

 

נפתלי בנט, יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט, יו"ר הבית היהודי צילום: עמית שעל

 

"דבריו של גפני מצביעים בבירור שמזה שנים הוא בוחר להעלים עין ולאפשר העברות תקציביות בניגוד לחוק ותוך העלמתן מעיני הציבור, זאת בתמורה להטבות להן זוכות המפלגות החרדיות", תקף בתגובה מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושיוויון, הרב עו"ד אורי רגב.

 

לדבריו, "זה מלמד עד כמה זקוקה ישראל לפוליטיקה חדשה ויש מקום לפתוח בחקירה פרלמנטרית וציבורית מיידית בכדי לבדוק את האשמות גפני".

 

רגב מוסיף כי :"אין ספק שהליקויים וההעברות הכספיות הפסולות עליהן הוא מדבר פועלות כבומרנג והוא אחראי להן לא פחות מאלה עליהם הוא מלין, ועד כמה היתה התנהגותו כיו"ר ועדת הכספים פסולה ונגועה באינטרסים כיתתיים במקום להיות נאמן הציבור כולו". לדברי רגב "אין ספק שהגיע הזמן לשחרר את ועדת הכספים ממי שעשה בה שימוש מגזרי ופעל להעלים העברות פסולות מעיני הציבור".

 

גפני נחשב ליושב ראש וועדה מקצועי וחסין ללחצים. הוא העביר שורה של רפורמות דוגמת חוק ששינסקי, שפגע בתמלוגי טייקוני הגז, וקידם בין השאר את החוק לצמצום הריכוזיות. עם זאת גפני לא מסתיר כי הוא גם דואג לאוכלוסיה החרדית. כפי שנחשף ב"כלכליסט", לאחרונה אף הודה גפני כי הוא "זרק את הקיצוץ בתקציב הישיבות לפח".

 

בתגובה לדברי חדו"ש מסר גפני:  "שחר אילן (סמנכ"ל חדו"ש), במנת הרפש והשנאה השבועית שלו כנגד החרדים ונציגיהם - מכיר את כל נושא התקציבים הללו היטב. ההתנחלויות וישיבות ההסדר מתוקצבים במשך כל השנים בתקציב המדינה, וזהו איננו סוד. שחר אילן מחפש לפגוע בציבור החרדי – בין אם הם נמצאים בקואליציה או באופוזיציה. זוהי עבודתו, על כך בלבד -הוא וחברו הרפורמי מקבלים את משכורתם השמנה מעמותת חדו"ש".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x