$
בארץ

שטייניץ: "ב-2014-2013 ישראל תהיה מקום ראשון בצמיחה במדינות המערב"

לדברי שר האוצר, התנאי לתחזית הזו היא "שנתנהל באופן רציונלי וננהל כלכלה לא לפי הלכי רוח בציבור ולא נשנה את חוק עידוד השקעות הון כל שנה ושנתיים"

הדר קנה 21:2027.02.13

שר האוצר יובל שטיינית דחה הערב הספקולציות לפיהן חוק עידוד השקעות הון עלול להשתנות. "התחזיות שלנו מראות באופן ברור כי ב-2014-2013 ישראל תהיה מקום ראשון בצמיחה כלכלית במדינות המערב, אבל זה תלוי בכך שנתנהל באופן רציונלי וננהל כלכלה לא לפי הלכי רוח בציבור ולא נשנה את חוק עידוד השקעות הון כל שנה ושנתיים",

כך אמר הערב (ד') בכנס המועדון הפיננסי של לשכת רואי חשבון.

 

שטייניץ התייחס בדבריו להגנה על החוק לעידוד השקעות הון, אותו הרבו לתקוף לאחרונה: "בישראל אמצנו מדיניות אנטי משברית באמצעות עידוד השקעות במשק. המשבר היווה הזדמנות ויצרנו מדיניות של עידוד השקעות. אלמנט אחד היה התקציב הדו שנתי שאפשר לנו לשדר ביטחון ויציבות. עשינו מאמץ לא לשבור את המסגרות התקציביות וזה גם חשוב להשקעות.

 

"המהלך השני היה חוק עידוד השקעות הון החדש מ-2011 שמשום מה אנשים תוקפים אותו היום. פישטנו את החוק ונתנו תמריץ לחברות גלובליות באמצעות מס חברות של 6%-12%. לאחר החוק יצאתי עם צמרת האוצר לחברות בעולם ולשכנע אותם להשקיע בישראל. סין לדוגמא התחילה להשקיע במיליארדים כשעד 2010 לא היו השקעות סיניות משמעותיות. כתוצאה מכך ישראל מקום אחד בצמיחה המצרפית בשנין 2012-2009. בתחילת המשבר שיעור ההשקעות בישראל היו מינוס 6% ומ-2010 רמת הגידול מתקרבת ל-40%", אמר שטייניץ.

 

עוד אמר שטייניץ:"אנחנו בתקופת ביניים, בין המיצרים, בערב זה שמסתכלים על כלכלת ישראל האזרחים צריכים להתפלל שתקום ממשלה ושתהיה יציבות שלטונית. "כל מדינה זקוקה לכך אבל אנחנו המאויימים מבחינה ביטחונית זקוקים אף יותר. יחד עם הבנה שצריך גם לשמור על ההשגים הכלכליים והצמיחה.

 

"אני מסתכל אחורה בגאווה וקדימה בדאגה. בשנות המשבר שהחל ב-2008 היו לישראל השגים סבירים ואפילו טובים. ההנחה הייתה שיהיה משבר שנתיים ואז ארה"ב ואירופה יתאוששו, אנחנו אומנם צלחנו את המשבר אך לא הגענו עדיין לחוף מבטחים. אפילו בגרמניה כעת יש נתונים של צמיחה שלילית, זה מדאיג ולכן נצטרך להמשיך לנווט את הכלכלה במים סוערים", אמר שטייניץ.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x