$
בארץ

כל מערכוני טרכטנברג

עשרות שעות של דיונים, אלפי נושאים ונתונים, ו־15 חברי ועדה, שעליהם הוטלה המשימה, להפוך את חיי הציבור כאן לטובים יותר. אולי זה לא היה מקום נכון לתפוס אותם בקלקלתם, אבל ניסינו

נעמה סיקולר, שאול אמסטרדמסקי ומיקי פלד 08:3726.02.13

שבת אחים

מנואל טרכטנברג: "הערה טכנית, אולי קטנונית, אבל אגיד בכל זאת. מקומות הישיבה הם רנדומליים. השקענו גם בזה מחשבה. מי שמבין מבין. אני חושב שזה חשוב, כולנו באותה סירה, ואין עניין של סטטוס ושום דבר אחר, יושבים איפה שנוח מבחינת השולחן"

(מוגש לטובת אורחי יו"ר הוועדה בסדר הפסח הקרוב)

יצירתיות

אבי ליכט: "פרופ' טרכטנברג, אתם חושבים בנושא הזה מחוץ לקופסה ואני לא רוצה להתערב, אבל אני רק רוצה לומר שזה משהו שרק עכשיו נגמר, אחרי עבודה של כמה חודשים. זה הכל". מנואל טרכטנברג: "תלוי איזה קופסה"

 

(זה הכל בעיני המתבונן)

 

יו"ר הוועדה פרופ' מנואל טרכטנברג (משמאל) ומנכ"ל משרד ראש הממשלה היוצא אייל גבאי יו"ר הוועדה פרופ' מנואל טרכטנברג (משמאל) ומנכ"ל משרד ראש הממשלה היוצא אייל גבאי צילום: מיקי אלון

 

קולינריה

אבי ליכט: "יש פה אנשים שאוכלים חרא מהתקשורת כל הזמן, והם מתרגלים לזה. כל דבר שכותבים עליכם עושה לכם דרמה. עוד שלושה שבועות הוועדה הזאת גומרת, מי יזכור אם נפגשתם עם שני מאהלים או עם שלושה"

 

(המשנה ליועמ"ש מקדם מנהלות)

 

עוד באירופה הוא היה ורסטילי

מנואל טרכטנברג: "לגבי הקמת התשתית, אני מציע את שחר שיהיה מעורב בזה. אתה תיקח אחריות ביחד עם מישהו שהוא לא בוועדה. רפי, זה מקובל עליך?" רפי מלניק: "אני מעדיף לא, לא תיאמנו את זה, לא דיברנו על זה. אני לא מקבל עלי את התפקיד. זה לא תחום שעסקתי בו" טרכטנברג: "בסדר גמור, אנחנו נמצא מישהו. אתה כלכלן טוב אז כלכלן טוב צריך להיות גם מאוד ורסטילי" מלניק: "אני ורסטילי, אבל אני מעדיף משהו אחר"

 

(כלכלן טוב זה כלכלן מגוון)

 

בחירות

מנואל טרכטנברג: "לכן אני הפסקתי לעשות ילדים, כדי להרוויח יותר"

 

(יו"ר הוועדה מפגין יחס עלות תועלת דמוגרפי)

 

קוהרנטיות

מנואל טרכטנברג: "עכשיו מה שאנחנו נעשה, כי אני לא רוצה שזה יגזול מאתנו זמן, אני אבקש מנועה — תעבירי עותקים של הדבר הזה. תכתבו לעצמכם את השינויים שהייתם רוצים שיקרו, ונמצא את הדרך לעשות את זה בלי בוכהלטריה כאן"

 

(ממשלת נתניהו באמת ידועה בכמה שהיא בוכהלטרית)

 

ניגוד עניינים

רפי מלניק: "אני פשוט תומך במה שפנינה אומרת, אני מוכרח פה גילוי נאות כי הבת שלי מובילה את מחאת העגלות של האמהות, ויש לה פשוט שני ילדים" מנואל טרכטנברג: "רגע, היא יבואנית של עגלות?" מלניק: "לא לא. היא יצרנית של ילדים בשלב הזה"

 

(זאת עם העגלה, בת שלי)

 

מי אחראי על האינטרנט?

רפי מלניק: "השאלה העיקרית היא איך אנחנו מצליחים לתקשר עם הציבור. אני בדרך לכאן קיבלתי הצעה מאוד מעניינת. אני מציע שנשקול את זה, לפתוח facebook של הוועדה" מנואל טרכטנברג: "יש יש"

 

(סגן נשיא המרכז הבינתחומי מתחבר למציאות)

 

מעם לועז

רפי מלניק: "יוג'ין, כשאתה כותב פרוגרסיביות, אם הכוונה היא להקטנת אי השוויון כעיקרון, אז אני חושב שצריך לכתוב את זה בצורה כזאת"

 

(המילה פרוגרסיביות קצת מפריעה, יוג'ין)

 

מה הוא קופץ?

יהודה נסרדישי: "אני לא רוצה לספק כאן אף אחד, אני רק רוצה להביע את דעתי בוועדת המסים. אני מנהל ראשות המסים עד להודעה חדשה"

 

(ראש רשות המסים מתרגל דוד לוי)

 

מס עם ערך מוסף

יהודה נסרדישי: "אני לא גובה מסים מהעצמאיים העשירים"

 

(מנהל רשות המסים בווידוי נדיר)

 

זה מלשון כחלון?

שלומי פריזט: "התקשורת נמצאת במו"מ עם חברי הצוות לגבי מה אפשר להגיד, ואיך אפשר להגיד" טרכטנברג: "והאם אפשר ל'כחלן'" שלומי פריזט: "היא "כוחלנה" בחלקה הרב. ואבי מסביר לי שהיא הולכת ל"התכחלן" עוד יותר בקרוב"

 

(סוגריים סוגריים סוגריים)

 

סטגדש

מנואל טרכטנברג: "בצד ההוצאה, העובדה שאנחנו רוצים קיצוץ משמעותי בביטחון, זה גם איזשהו משהו שהוא מגדיל את יכולת התמרון הטבעית. זה בעצם הסיפור. אני לא רוצה להשלות את עצמי, אבל לאור מה שקורה בעולם הגיאופוליטי, זו נקודת ההתחלה" יוג'ין קנדל: "אייל הלך, אפשר להשלות את עצמנו" טרכטנברג: "לא לא, זו נקודת התחלה אחרת, דווקא לאור הסיכונים שיש באופק. תאר לעצמך שלא היינו שם, לאן זה היה מביא אותך בהמשך" קנדל: "זה הביא אותי עד הנה"

 

(לא סתם הגעתי לאן שהגעתי)

 

נימוק מקורי

קנדל: "אם אנו רוצים לעודד תעשייה של עורכי דין ורואי חשבון ובנקאות, זאת דרך מאוד טובה"

 

(יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה נגד מס עיזבון)

 

אילן יוחסין

אבי ליכט: "גל, אני רק רוצה להגיד לך שאחת מהדרישות המרכזיות של המחאה זה לבטל את חוק ההסדרים. אם נקיים את ועדת טרכטנברג, זה יהיה לא חוק הסדרים, אלא האמ־אמא של חוק ההסדרים"

 

(רק אם יורשה לי לדבר בחופשיות) 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x