שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

אייל שני הגיע להסדר עם הנושים וישלם את מלוא חובו בתוך כשנתיים

שני: "מעוניין להשאיר את הפרשה מאחורי במהירות האפשרית". עד היום שילם שני 1.6 מיליון שקל לקופת הנושים. הוא ישלם 1.6 מיליון שקל נוספים תוך 30 יום והיתר תוך 26 חודשים

זוהר שחר לוי 13:0419.02.13
אייל שני ישלם את מלוא חובו, בתוך תקופה קצרה של 26 חודשים, כך לפי הסכם הנושים החדש של השף שקיבל את אישור בית המשפט העליון. על החזר החוב המהיר הוחלט לבקשתו של שני אשר, לדבריו, "מעוניין להשאיר את הפרשה מאחורי במהירות האפשרית".

הוחלט כי שני ישלם לפי פשיטת רגל 4 מיליון שקל. עד היום שילם שני 1.6 מיליון שקל לקופת הנושים. 1.6 מיליון שקל נוספים ישלם שני לקופת הנושים תוך 30 יום מהיום, ואת השאר, 800 אלף שקל, תוך 26 חודשים.

 

אייל שני עם זוגתו מירי חנוך אייל שני עם זוגתו מירי חנוך צילום: אוהד צויגנברג, ynet

 

במהלך הדיון שהתקיים בפני שופטי העליון, הנשיא אשר גרוניס, חנן מלצר ואורי שהם, תיאר הנאמן, עו"ד ארז חבר, כי במהלך המשא ומתן עם שני הוגשה הצעה אך יש "מחלוקת לגבי סכום ההצעה לבין הסכום שסוכם".

 

לדברי הנאמן, הייתה מחלוקת בין הצדדים אם ישלומו 3.9 מיליון שקל או 4.1 מיליון שקל. עוד הוא אמר כי ההצעה הובאה בפני הנושים והנאמנים המליצו עליה גם בפני הנושים וגם בפני בית המשפט. "יש תיקים", אמר חבר, "שיש את הזמן לומר שמיצינו וצריך לומר מתי מפסיקים. שני צריך להתחיל בחיים חדשים והוא משאיר לנושים, לטעמנו, סכום די מכובד, מדובר על תשעים אחוז דיבידנד שזה לא סכום נמוך".

 

"דבר אחד אני לא רוצה", אמר בא כוחו של שני, עו"ד ארנון שגב בדיון, "לחזור לבית המשפט בהליכים דומים לאחר שהחייב לא יוכל לחתום על הסדר שהוא לא ודאי ואנו נתחיל את כל הסאגה הזו".

 

בשעות הקרובות צפוי בית המשפט העליון לתת תוקף של פסק דין להסדר הנושים החדש.

 

שני מנהל את תיק פשיטת הרגל שלו בבית המשפט המחוזי בתל אביב מאז שנת 2003. מאז פסקה השופטת ורדה אלשייך כי עליו לשלם 25 אלף שקל בחודש במסגרת הסדר נושים, התקשה לעמוד בתנאיו וגרר חוב של כ-200 אלף שקל.

 

שני, באמצעות עו"ד ארנון שגב, ערער על הפסיקה לבית המשפט העליון ובמקביל, בעקבות החוב שצבר, דרשו הנאמנים בתיק את מאסרו. השופטת אלשייך אישרה את הבקשה והקצתה לשני זמן קצר לשלם את חובותיו. שני ערער על ההחלטה הזו לעליון ובהמלצת השופטת אסתר חיות שילם את החוב למחרת.

 

בדיון הקודם שהתקיים במסגרת ערעורו לעליון בחודש דצמבר האחרון, בפני הנשיא אשר גרוניס והשופטים חנן מלצר ואורי שוהם, טענו הנאמנים בתיק פשיטת הרגל של שני, עורכי הדין מרדכי האן-מרקוביץ וארז חבר, כי תביעות החוב כלפי השף מסתכמות ב-3.6 מיליון שקל ללא מס הכנסה וכי עד כה הופקדו 1.4 מיליון שקל.

 

אייל שני מסר בתגובה: "שילמתי 50 אלף שקלים בחודש בשנים האחרונות כאשר כל רצוני היה לסיים את הפרשה ולשלם את מלוא חובותי. היום ברור כי בכוונתי לשלם את כל חובותי עד לשקל האחרון, וזו היתה כוונתי מלכתחילה. בכוונתי להמשיך לעבוד קשה בשנים הקרובות על מנת להחזיר את מה שאני חייב לחברים שתמכו בי כספית, וסייעו לי להגיע לסיום הפרשה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x