שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

נחשף בכלכליסט

ד"ר לק ומיסטר הייד

אם פרשת הגלידות לא היתה מתפוצצת, בני הזוג נתניהו היו ממשיכים לטרוף סורבה וניל הרבה אחרי הרכבת הקואליציה

תומר אביטל 21:3716.02.13

זה לא היה סוד. דרי רחביה יודעים כי הגלידרייה בשכונתם חביבה במיוחד על אשת ראש הממשלה שרה נתניהו. פעם בשבועיים היה מופיע שליח מעון ראש הממשלה ואוסף קופסת ענק של גלידת פיסטוק. טעם נחמד, האמת. רק שאיש לא דמיין שחדוות הגלידה של הזוג הראשון ממומנת מכספי הציבור. 

אלמלא חשיפת "כלכליסט", הזוג היה ממשיך לטרוף סורבה וניל הרבה אחרי הרכבת הקואליציה. למעשה, אפילו לאחר ששלחנו שאילתה, התגובה הראשונית היתה מבטלת. רק הסערה שהתפוצצה בתוך שעתיים הובילה את נתניהו לכנס ישיבת חירום. פרשת האסיר X פינתה את מקומה לפרשת ד"ר לק, ובחצות הודיע נתניהו על ביטול ההתקשרות ובלבד שיספיק להשתחל לעיתוני שישי.

 

השאלה החשובה היא אם מדובר בסימפטום, והתשובה חיובית. "כלכליסט" חשף לא פעם את סגנון חייהם של הזוג, המקפיד לנצל בשיטתיות את תקציב המדינה לצרכים אישיים. כך למשל הוצאות הביגוד של הזוג, שבשבוע האחרון של דצמבר 2010 הוגדלו ל־50 אלף שקל. עוד באותו שבוע נרכשו בגדים ב־17 אלף שקל, ובסוף השנה הסתכם התקציב שנוצל ב־49,734 שקל. על ניקיון המעון הוציא הזוג 710 אלף שקל ב־2011. בני הזוג גם נוהגים להזמין למעון שפים לבישול ארוחות גורמה (כ־70 אלף שקל ב-2011) - אליהם מוזמנים לעתים אנשי עסקים כמו יצחק תשובה.

 

בנימין ושרה נתניהו בנימין ושרה נתניהו צילום: עמוס בן גרשום לע"מ
 

איש לא מצפה מהם לשכון בצריף, אבל כן מצפים לפרופורציות. אמנם בגין הפרשה לא צריך לשפוט את נתניהו בבית הדין הבינלאומי בהאגן־דאז, כפי שהתבדחו ברשת, אבל כן צריך לחשוף את כלל ההתקשרויות וההוצאות הלא מסווגות - מהלך שלו מסרב משרד ראש הממשלה, בניגוד לחוק. כשהמספרים ייחשפו לאור השמש ולעיני הגולשים - ייתכן שלא ייחתמו חוזים מפוקפקים כאלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x