$
בארץ

לא יחליף את פישר: יוג'ין קנדל פורש מהמירוץ לראשות בנק ישראל

קנדל נפגש עם נתניהו ועדכן אותו בהחלטתו. הוא הדגיש כי ברצונו להמשיך להוביל את המועצה הלאומית לכלכלה ולסייע לממשלה להתמודד עם האתגרים האסטרטגיים העומדים בפני כלכלת ישראל

תומר אביטל 15:0012.02.13

ראש המועצה הלאומית לכלכלה יוג'ין קנדל פורש מהמירוץ לראשות בנק ישראל. קנדל נפגש עם רה"מ בנימין נתניהו בסוף השבוע ועדכן אותו כי איננו מעוניין להתמודד על תפקיד נגיד בנק ישראל לאחר פרישתו של פרופ' סטנלי פישר מהתפקיד.

עם זאת קנדל הדגיש כי ברצונו להמשיך להוביל את המועצה הלאומית לכלכלה ולסייע, לדבריו, לראש הממשלה ולממשלה בהתמודדות עם האתגרים האסטרטגיים העומדים בפני כלכלת ישראל.

 

קנדל סירב היום להתראיין ולהגיב בנושא. עם זאת במועצה אומרים כי נתניהו הביע הערכה עמוקה לעבודתה של המועצה הלאומית לכלכלה בהובלתו "באפיון האתגרים האסטרטגיים מולם ניצבת כלכלת ישראל ובקידום הרפורמות המרכזיות של הממשלה". נתניהו בירך את יועצו על רצונו להמשיך ולתרום למדינה.

 

קנדל מונה לראש המועצה הלאומית לכלכלה על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו בתחילת הקדנציה של הממשלה הקודמת בחודש יוני 2009 והחליף את פרופ' מנואל טרכטנברג. האחרון מכהן כיום כיו"ר הוועדה לתכנון ולתקצוב במועצה להשכלה גבוהה (הות"ת) ושמו מוזכר כמועמד לתפקיד שר האוצר או הנגיד העתידי.

 

כפי שנחשף היום ב"כלכליסט" בימים אלו מכינים קנדל ואנשי המועצה יחד עם מנכ"ל האוצר דורון כהן הערכת מצב חברתית-כלכלית לשרים הנכנסים. מלבד זאת המועצה גיבשה מתווה חלופי להגברת השוויון בנטל, ובקדנציה האחרונה עסקה בשורה של סוגיות עומק כלכליות, דוגמת חוק ששינסקי

בטל שלח
    לכל התגובות
    x