$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

pwc מגייסים את פרופסור דן אופנהיים להבראת בית החולים הדסה

חברת הייעוץ הבינלאומית שכרה את שירותי אופנהיים, שניהל בעבר את בתי החולים בילינסון והשרון, כדי לבנות יחד את תוכנית ההבראה למרכז הרפואי בירושלים שנקלע למשבר בעקבות גירעון של 200 מיליון שקל

גולן חזני 09:3608.02.13

נציגי חברת הייעוץ הבינלאומית PWC קסלמן את קסלמן שכרו את שירותיו של פרופסור דן אופנהיים, להוביל יחד עמם כיועץ מקומי את בניית תוכנית ההבראה לבית החולים הדסה, כך נודע ל"כלכליסט".

נציגי פירמת ראיית החשבון הגיעו בשבוע שעבר לארץ כדי לגבש תוכנית הבראה למרכז הרפואי הדסה בירושלים, שנקלע למשבר קשה בעקבות גירעון של 200 מיליון שקל והתפטרות המנכ"ל פרופ' אהוד קוקיה כתוצאה מכך.

 

הכנת תוכנית ההבראה צפויה לארוך שלושה חודשים, במטרה להכין תוכנית התייעלות אינטנסיבית שתביא את בית החולים לאיזון תקציבי.

 

לצורך הליווי המקצועי של התוכנית נשכרו כאמור שירותיו של אופנהיים שניהל במשך 17 שנה את ביה"ח בילינסון ואח״כ את המרכז הרפואי רבין הכולל את בתי החולים בילינסון והשרון. בשנים אלו הוביל אופנהיים את תהליך התכנון האסטרטגי ומהלך האיחוד בין שני בתי החולים כולל תוכניות התייעלות נרחבות ביותר שנעשו בתקופה זו.

 

המרכז הרפואי רבין דומה מאד במבנהו להדסה. מרכז גדול מאד (בילינסון ועין כרם) ובי"ח קטן (השרון והר הצופים). בשנים האחרונות ניהל אופנהיים את מדיקל סנטר בהרצליה, וכיום הוא מייעץ לבתי חולים בארץ ובחו״ל בנושאי תכנון בית החולים, בניית תוכניות אסטרטגיות, וניהול. אופניים ריכז את הקמת בית החולים החדש באשדוד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x