$
משפט

פרשת עוקץ הנדל"ן: מתווך הדירות משה עזרא נעצר בנתב"ג כששב לישראל

עזרא חשוד שהונה את לקוחותיו, בהם פיני גרשון ומורן רוט, ב-12 מיליון שקל; לפי החשד, הגה תרגיל עוקץ לאחר שהסתבך עם השוק האפור

זוהר שחר לוי 17:2007.02.13
מתווך דירות משה עזרא, החשוד שהונה ב-12 מיליון שקל את לקוחותיו ונמלט מהארץ, נעצר בנתב"ג כששב לישראל. במפלג ההונאה של משטרת מחוז תל אביב, פתחו בחקירה ועד כה התקבלו ארבע תלונות של קורבנות לכאורה. בין הנפגעים: מאמן הכדורסל פיני גרשון שהתלונן הבוקר, ושחקן הכדורסל מורן רוט, שטרם הגיש תלונה רשמית.

 

בתקופה האחרונה החלו להתקבל תלונות במפלג ההונאה של משטרת מחוז תל אביב מאזרחים שטענו כי עזרא, שעבד כסמנכ"ל שיווק בחברה קבלנית באזור תל אביב, הונה אותם, כל אחד בסכומים של מאות אלפי שקלים. במשטרה מאמינים כי ישנם עוד אנשים שנפלו קורבן לתרגיל העוקץ. 

 

משה עזרא משה עזרא צילום: מוטי קמחי, ynet

 

על פי התלונות, שנחשפו הבוקר על ידי כתבת קול ישראל עדי מאירי, המתווך הציע ללקוחותיו נכסים פיקטיביים למכירה באזור גוש דן ואלה העבירו אליו את כספם מאחר שמדובר במתווך שנחשב לאמין באזור צפון תל אביב.

 

לפי התלונות, המתווך לקח מהם את הכסף, אבל את הדירות לא סיפק. בימים האחרונים, לאחר שניסו הלקוחות למצוא את המתווך ולבדוק מה עלה בגורל כספם, התברר להם כי הוא נמלט לחו"ל.

 

במשטרה החלו בחקירה ואז התברר כי אותו מתווך, ככל הנראה, הסתבך בחובות לשוק האפור והחליט להימלט מישראל לאחר שישיג כספים, ולשם כך הגה את תרגיל העוקץ. כשהשיג, לפי החשד, סכום של 12 מיליון שקל - נמלט מן הארץ.

 

במשטרה הקימו צוות חקירה מיוחד שיחקור את הפרשה, ומבקשים מהציבור כי במידה שנפלו קורבן למעשיו, לבוא ולהגיש תלונה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x