שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

נדחתה עתירת דלק לביטול מכרז משהב"ט לרכישת שמן מנועים משומש

דלק עתרה נגד זכיית פז במכרז לרכישת וקליטת שמן מנועים משומש מיחידות צה"ל בטענה כי לא עמדה בתנאי המכרז

זוהר שחר לוי 12:0903.02.13
בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה את עתירתה של חברת דלק זיקוק שמנים, שביקשה  לבטל את זכייתה של חברת פז במכרז לרכישת וקליטת שמן מנועים משומש מיחידות צה"ל משום שלא עמדה בתנאי הסף של המכרז. דלק חויבה ב-30 אלף שקל הוצאות משפט.

 

חברת פז שמנים וכימיקלים (מקבוצת פז),
העוסקת במחזור שמנים משומשים, זכתה בשנה שעברה במכרז של משרד הביטחון למחזור השמנים בכל צה"ל. צה"ל הוא הספק הגדול בארץ לשמנים משומשים והזכיה במכרז היא ענין כמעט קיומי לעוסקים במיחזור שמנים משומשים.

 

אולם, חברת דלק זיקוק שמנים (מקבוצת דלק), שהתמודדה גם היא במכרז, לא השלימה עם התוצאה , ועתרה ביוני האחרון לבית המשפט המחוזי בתל אביב בדרישה לביטול המכרז.

 

בעתירה נגד פז ומשרד הביטחון, טענה דלק באמצעות עו"ד ארז טיקולסקר, שיש לבטל את זכייתה של פז משום שלא עמדה בתנאי המכרז. לחיזוק טענתה הציגה מכתב שכתב מנהל מחוז חיפה של המשרד להגנת הסביבה לפז לאחר שימוע שערך לה במשרדי מחוז חיפה. במכתב הוא כתב בין השאר כי הוא אוסר עליה לעסוק במחזור שמנים. לאור הכתוב במכתב סיכום השימוע, כך לפי דלק, אין פז רשאית לעסוק בנושא המכרז וכי למעשה בוטל בפועל רשיונה.

 

מנגד טען בא כוחה של פז, עו"ד אריה נייגר, ממשרד עמית פולק-מטלון, שכל עוד לא עוגנו באופן פורמאלי בתנאים ברשיון העסק או היתר הרעלים שלה, אמרותיו של מנהל המחוז אינם מחייבות וחסרות תוקף משפטי ולפיכך הרשיונות וההיתרים של פז למיחזור שמנים נשארו תקפים.

 

שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב צילה צפת דחתה את עתירתה של דלק ואימצה את עמדת פז. בשאלת מעמד מכתבו של מנהל המחוז קבעה השופטת כי "ניתן לראות באמירות אלה לכל היותר כ'הצהרת כוונות' להתנעתו של הליך עתידי על ידי בעל הסמכות הרלוונטי.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x